Mait Kraun • 10. mai 2018 kell 18:30

Apple ja Goldman hakkavad koostööd tegema?

Apple.  Foto: Reuters/Scanpix

Apple ja Goldman Sachs planeerivad uue krediitkaardi väljaandmist, mis peaks turule tulema juba järgmisel aastal, kirjutab Wall Street Journal.

Plaan tuleb ajal, mil Goldman Sachs jätkab tarbijatele pakutavate teenuste laiendamist. Hakatud on pakkuma nii hoiustamise teenust kui ka eraisiku laene. Asjaga kursis olev inimene ütles WSJ-le, et varasemalt tegi Apple’iga koostööd Barclays, aga Inglise pank vahetati Goldmani vastu välja.

Kaardi bränd saab olema Apple Pay oma – tegemist on tehnoloogiagigandi mobiilimaksete ja digitaalse rahakoti platvormiga.

Samm viib mõlemat ettevõtet plaanitud suunas. Apple soovib teenuste käivet suurendada, aga maksete äris on konkurents väga tihe, eriti pankade ja tehnoloogiasektori idufirmade poolt. Goldman tahab aga kauplemise ja investeerimispanganduse käibe osakaalu vähendada ning keskenduda rohkem tarbijatele mõeldud teenustele.

Partnerlus võib tähendada ka seda, et Goldman hakkab Apple’i klientidele pakkuma laene õunafirma toodete ostmiseks. Kumbki ettevõte pole plaane kommenteerinud.

Apple’i aktsia on täna tõusnud 1,4 protsenti, 190 dollarini. Goldman Sachsi aktsia on kallinenud 1,2 protsenti, 244,49 dollarini.

Hetkel kuum