Äripäev • 5. oktoober 2018 kell 6:26

Samsung teatas rekordilisest kolmanda kvartali mikrokiipide müügi kasumist

Samsung eeldab konsolideeritud aastase müügikäibe suuruseks sel aastal umbes 50 triljonit eurot  Foto: RITCHIE B. TONGO

Samsung prognoosib tänavuseks kolmandaks kvartali kasumiks 15,5 miljardit dollarit, mis tähendab võrreldes eelmise sama perioodiga 20,4 protsendist kasvu. Kasumi suurenemise on Lõuna-Korea tehnikahiiu sõnul kasvav nõudlus mikrokiipide järele.

Samsung eeldab konsolideeritud aastase müügikäibe suuruseks sel aastal umbes 65 triljonit won-i ehk ligi 50 miljardit eurot, mis tähendaks võrreldes mullusega 4,8 protsendist kasvu, vahendas BBC.

Kuigi Samsungi edu on toitunud mikrokiipide nõudlus, võivad siiski kasumid hakata pikemas perspektiivis langema, kuna nutitelefonide hinnad näitavad langustrendi. Reutersi andmetel moodustab mikrokiipide tootmine 80 protsenti Samsungi tegevuskasumist.

Telefoniäri pole Samsungi jaoks kulgenud kõige roosilisemalt. Juulis teatas Lõuna-Korea ettevõte, et nende uue lipulaeva Galaxy 9 müük on olnud oodatust kesisem. Ühtlasi on konkurents nutiseadmete turul muutumas üha tihedamaks, mistõttu hingavad Samsungi kuklasse nii Apple kui ka Hiina konkurendid. Näiteks sai äsja Huaweist maailma suuruselt teine mobiiltelefonide tootja.

Samsung avaldab detailsema ülevaate kolmanda kvartali tulemustest oktoobri teises pooles.

Ülemaailmne pooljuhtide edu

Globaalse kiibimüügi rekordist teatas ka Ühendriikide Semiconductor Industry Association.

SIA kirjutas, et augustikuu kiibimüük kasvas ülemaailmselt 14,6 protsenti, 40,16 miljardi dollarini (eelneva aasta sama ajaga võrreldes). Sellega ületati juulikuus saavutatud rekord, mis oli 39,49 miljardit dollarit.

„Aastane kasv on viimastel kuudel veidi aeglustunud, aga müük püsib pooljuhtide suuremates tootmiskategooriates ja regionaalsetel turgudel tugev. Kõige enam paistavad kasvuga silma Hiina ja Ameerika,“ ütles SIA president ja tegevjuht John Neuffer.

Hiinas kasvas pooljuhtide müük aastaga lausa 27,3 protsenti. Põhja- ja Lõuna-Ameerikas kasvas müük 15 protsenti.

Hetkel kuum