Lauri Teder • 2. november 2018 kell 18:04

Kosunud nafta kahekordistas Chevroni kasumi

Foto: EPA / Brendan Mcdermid

Naftahindade tõus ning tootmismahtude tugev kasv viisid USA naftahiiu Chevroni kolmanda kvartali kasumi hüppeliselt kõrgemale, vahendab Reuters.

Chevron pumpas möödunud kvartalis rekordkoguse - 3 miljonit barrelit - toornaftat ja maagaasi. Eelmise aastaga võrreldes suurenes maht 9%. Suurim kasv toimus sealjuures Lääne-Texase kildanafta väljadel, kus tootmine kerkis 80%, 150 000 barreli võrra päevas.

Naftakontserni kasum kolmandas kvartalis oli 4,05 miljardit dollarit ehk 2,11 dollarit aktsia kohta - 5 senti kõrgem kui analüütikute koondprognoos oli ette näinud. Möödunud aastal oli aktsiakasum kõigest 1,03 dollarit. Kasumi tõusu peamiseks põhjuseks on kahtlemata musta kulla hoogne kallinemine - kolmandas kvartalis kerkis toornafta hind 44%.

Teisalt ei olnud Chevron edukas sugugi kõikjal: kontserni teine peamine tegevusvaldkond - bensiini ja diisli tootmine ning müük - saavutas kvartalis hoopis kehvema tulemuse kui mullu, seda peamiselt välisriikides asuvate rafineerimisharude nõrgemate müüginumbrite ja pisemate kasumimarginaalide tõttu. Kütuseharu kasum langes 24%.

Chevroni aktsia kerkis reedel 3,2%.

Hetkel kuum