Mait Kraun • 9. november 2018 kell 15:05
Naftahinnad on viimasel ajal kiiresti kukkuma hakanud.  Foto: EPA

Nafta hind seitsme kuu madalaim

Naftahinnad langesid reedel juba kümnendat päeva järjest ja jõudsid karuturule, mis peegeldab pakkumise kasvu ootusi, vahendab CNBC.

Naftahinnad on viimase viie nädala jooksul tublisti kukkunud, millele on kaasa aidanud ka oktoobris toimunud aktsiaturgude müügilaine. Lisaks sellele on ilmunud märgid nõudluse aeglustumisest ja pakkumise suurenemisest võtmetähtsusega tootjariikides.

Nädala alguses sai hinnalangus hoo sisse, sest Ameerika Ühendriikide president Donald Trump tegi kaheksale riigile Iraani sanktsioonide puhul erandi, mis võimaldab neil riigist siiski naftat importida. Ühendriikide sanktsioonid hakkasid kehtima 4. novembril. Nädala lõpus tugevnema hakanud dollar lisas õli tulle.

"Ma arvan, et turg peab praegu toime tulema fundamentaalse ebakindlusega. Me ei tea, kas meil on tegemist ülepakkumise või alapakkumisega," ütles Nasdaq Corporate Solutionsi direktor Tamar Essner.

Toornafta maksis viimati nii vähe kevadel

WTI toornafta on täna langenud 2,1 protsenti ja Brenti toornafta on kaotanud 1,8 protsenti. Kummagi barrel maksab vastavalt 59,4 ja 69,38 dollarit. Brenti toornafta hind kauples viimati allpool 70 dollarit tänavu aprillis ning WTI toornafta allpool 60 dollarit märtsis.

Bensiini maailmaturu hind langes nädalaga 7,8 protsenti ning tonn maksab juba 614 dollarit. See tähendab, et võrreldes augustis saavutatud tippudega on kütus odavnenud juba üle 20 protsendi.

Diislikütuse hind langes nädala jooksul 1,4 protsenti ja kerge kütteõli odavnes 3,2 protsenti. Kummagi tonnihind maksis reedeks vastavalt 681 ja 655,5 dollarit.

Hetkel kuum