Rait Kondor • 10. mai 2019 kell 15:52

Bloomberg: Uberi aktsiatega kauplemist alustatakse allpool IPO hinda

SAN FRANCISCO, CALIFORNIA - MARCH 22: The Uber logo is displayed on a car on March 22, 2019 in San Francisco, California. Uber Technologies Inc. announced that it has selected the New York Stock Exchange for its much anticipated initial public offering that could be one of the top five IPOs in history. The listing could value the ride sharing company at over $120 billion. Justin Sullivan/Getty Images/AFP== FOR NEWSPAPERS, INTERNET, TELCOS & TELEVISION USE ONLY ==  Foto: JUSTIN SULLIVAN

Bloombergi uudisteagentuur vahendas reedel paar tundi peale kauplemispäeva algust, et Uberi aktsiaga alustatakse kauplemist 42-43 dollari juurest, mis on allpool 45-dollarilist Uberi aktsiate avaliku esmaemissiooni hinda.

Paar tundi pärast reedese kauplemispäeva algust pole kauaoodatud aktsiate avaliku esmaemissiooni teinud Uber veel aktsiatega kauplemist saanud alustada. Yahoo Finance vahendas NYSE operatiivjuhi John Tuttle’i sõnu, kes ütles enne kauplemispäeva algust, et "Uberi aktsiatega kauplema hakkamine võtab veidi aega."

Tuttle ütles intervjuus, et see, kas kauplemist alustatakse üleval- või allpool IPO hinda, see sõltub investorite nõudlusest.

“Ma arvan, et IPO hinnastamisse läheb palju asju. Turgude olukord ning kuidas kaks võrreldavat firmat turul käituvad on kaks peamist muutuvat tegurit, millega arvestatakse,” ütles Tuttle Yahoo Finance’ile antud intervjuus. Tuttle viitas võrreldava firma puhul Lyftile, mille börsidebüüt oli aprillis.

Uberi aktsiate esmaemissioon on üks oodatuimaid ja suurimaid IPO-sid käesoleval aastal. 45-dollarilise aktsia hinna juures on Uberi turuväärtuseks 82,7 miljardit dollarit.

Hetkel kuum