Rait Kondor • 8. mai 2019 kell 19:52

Uberi börsihind tuleb varasemast prognoosist madalamale

Uberi börsidebüüt tuleb reedel.  Foto: Justin Sullivan/Getty Images/AFP/Scanpix

Wall Street Journal kirjutas kolmapäeval asjaga kursis olevatele allikatele viidates, et Uberi aktsiate avaliku esmaemissiooni (IPO) hind võib tulla varasema eesmärgiga võrreldes veidi madalam, seoses käesoleval nädalal toimunud turgude langusega ning konkurendi Lyfti pettumust valmistanud börsidebüüdiga.

Sõidujagamisteenuse pakkuja Uber on pakkunud investoritega kohtumisel oma aktsiate hinnavahemikuks 44 - 50 dollarit aktsia kohta, mis teeks firma turuväärtuseks ligikaudu 80 - 90 miljardit dollarit.

Mõned nädalad tagasi oli Uber teatanud oma konverteeritavate võlakirjade omanikele edastatud dokumentatsioonis, et aktsiate hinnavahemik tuleb tõenäoliselt 48 - 55 dollarit aktsia kohta, mis tähendaks 90 - 100 miljardi dollari suurust turuväärtust.

Eelmisel aastal, kui Uber valis emissiooni korraldajaid, siis juhtivad aktsiaemissiooni korraldajad Morgan Stanley ja Goldman Sachs pakkusid Uberi võimalikuks turuväärtuseks 120 miljardit dollarit.

Oodatust madalama hinna põhjuseks peetakse käesoleva nädala üle 2%-list aktsiaturu langust ning pettumust konkurent Lyfti IPOs, kui selle aktsia hind on kolmapäeva õhtuks langenud 25% IPO hinnast allapoole.

Uberi IPO hind määratakse neljapäeval ning aktsia hakkab börsil kauplema käesoleva nädala reedel.

Hetkel kuum