Liina Laks • 3. oktoober 2019 kell 14:13
Börsiuudised
Ainult tellijale

Kaubandussõda räsib Euroopat ja annab börsidele valusa hoobi

Kogu Euroopa juust läheb tollimaksu alla, pildil Itaalia pecorino ja parmesan.   Foto: YARA NARDI, Reuters/Scanpix

USA andis teada, et kehtestab Euroopa Liidu riikidele uued tollitariifid 7,5 miljardi dollari väärtuses kaupadele. Börsid sööstsid langusesse.

Uued tariifid peaksid hakkama kehtima juba kahe nädala pärast. 10protsendise tollitariifiga maksustatakse Prantsusmaal, Saksamaal, Suurbritannias ja Hispaanias valmistatud Airbusi lennukid. Tervele Euroopa Liidule pannakse peale aga veel 25% juustu-, viski-, moosi-, sea- ja molluskitoll. Eespool nimetatud riikidele kehtestati veel lisanimekiri, näiteks pandi lisatolli alla ka Saksamaa tööriistad ja raamatud. Luminori investeerimis- ja riskianalüüsi üksuse juht Anton Skvortsov usub, et tariifide otsene mõju Eestile on väike: "Eksport USAsse moodustab ca 6% koguekspordist ja Eesti puhul puudutavad tariifid vaid piima- ja lihatooteid, mille osakaal ekspordist veelgi väiksem."

Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
    Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
    Hetkel kuum