Kauppalehti: Soome võiks börsiinfo jagamisel järgida Eesti eeskuju
Kui Soomes on börsiettevõtete omanditeave põhimõtteliselt avalik info, siis praktikas on sellele raske ligi pääseda - Eestis on süsteem hoopis parem, kirjutab Kauppalehti toimetaja Henrik Wacker.
Tallinna börsilt saab aktsionäride nimekirjad kätte hõlpsalt.
Foto: TAIRO LUTTER
Kauppalehti teisipäeval avaldatud loos ilmneb, et paljudel Soome parlamendiliikmetel on aktsiaosalus, mida avaldatud huvide deklaratsioonides ei avalikustata. Juba 2015. aastal kohustuslikuks muutunud huvide deklaratsioonide eesmärk oli avada parlamendiliikmete finantshuvid valijatele, kuid leebete eeskirjade ja olematu järelevalve tõttu on huvide läbipaistvus endiselt kauge unistus, kirjutab Wacker.
Äripäeva praktikandid rääkisid oma kogemustest, kuidas iduinvesteeringuga põleda, kuidas nende üllatuseks on Eesti tipp-majanduseksperdid ühe telefonikõne kaugusel ja kuidas nad kavatsevad tulevikus miljonärideks saada.
Kauplejahingega LHV vanemmaakler Nelli Janson sattus aastaid tagasi börsist vaimustusse täiesti juhuslikult. Ühel päeval avastas kiirelt arenev LHV pank, et keegi kirjutab foorumis asjalikku investeerimisjuttu. Üks asi viis teiseni ja ühel hetkel jättiski naine oma senise ameti kus see ja teine ning liikus tööle hoopis panka.
Internetiühenduse olulisust on raske üle hinnata – see on nüüdseks nagu enamiku ettevõtete selgroog. Ühenduse tõrkumine võib töö täiesti seisata ning tuua kaasa tuhandeid või isegi kümneid tuhandeid kahju. See mõjutab tööviljakust, küberturvalisust, kliendikogemust, töötajate rahulolu – ning võib hakata pärssima isegi ettevõtte arengut.