Kulla hind püstitab järjest kõrgemaid rekordeid, praeguseks on kullaunts kerkinud juba üle 3200 dollari. Rahvusvahelised pangad usuvad kulla ralli jätkumist.

- Kullakangide kogumise asemel võib olla tulusam ja lihtsam investeerida kullakaevandusettevõtetesse või kaevandusettevõtete aktsiaid sisaldavatesse ETFidesse.
- Foto: AFP/Scanpix
Globaalsete turgude ebakindlus kasvab ja see on pärituul maailma kõige traditsioonilisemale varaklassile. Rahvusvahelised hiigelpangad prognoosivad, et kullaralli võib jätkuda. Näiteks ennustab Bank of America, et untsi hind jõuab paari aastaga 3500 dollarini. JP Morgani ja Goldman Sachsi vaid paar kuud tagasi tehtud ennustused on juba täitunud, vahendas Kauppalehti.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ainuüksi riiklikust pensionist elamise väljavaated halvenevad iga aastaga. II ja III sambal on potentsiaali seda pinget leevendada, kuid ka need alternatiivid vajavad tugevdamist. Füüsiline kuld võib selles aidata, kirjutab Äripäeva börsiajakirjanik Dmitri Fefilov.
Praegust aega arvestades on Eesti keskpanga investeerimisvaradest selgelt liiga väike tükk paigutatud kulda, seda tuleks julgelt juurde osta, kirjutab Rene Frolov arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Pärast USA imporditollide kava väljakuulutamist vabalangusse läinud üleilmne aktsiaturg on veidi rahunenud, hellitades lootust, et tariifide suuruse üle on võimalik läbi rääkida. Ja lootust selleks paistabki olevat, kirjutab SEB privaatpanganduse strateeg Sander Danil.
Kaubandussõja süvenemine viis kulla hinna uue rekordini, mis omakorda pani analüütikud väärismetalli hinnasihti tõstma.
Juba aasta lõpus ettevõtetele avanev digivärav pakub kauaoodatud lahendusi ühtsel riigiametite platvormil. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettevõtja digivärava projektijuht Anneli Sander on seda meelt, et tulevikus saab pea kogu suhtlemine riigiga käia läbi selle.