Heiki ja Kristel Palm • 24. märts 2020 kell 14:51

Koduse mugavusega harjunud staar-siga Sohvi

Pilt on illustreeriv.  

Meie notsu on auväärses eas vanur, sest arvatavasti pole ilmas palju sigu, kelle vanus on 16 aastat ning 7 kuud. Räägime ikka tuttavaile, et meil on peres isik, keda võib igasuguse valehäbita nimetada vanaks seaks. Igal juhul on ta siga, kes usub vankumatult jõulujärgsesse ellu, kirjutavad märtsikuu Sisustajas Heiki ja Kristel Palm, kes peavad linnakorteris minisiga.

Kui sead on üldiselt tuntud oma uudishimuliku loomu poolest, siis ka nende puhul teeb vanus oma töö ja loom on nüüd pigem mugavusele kui uudishimule kalduv. Vanasõna ütleb „Küll siga pori leiab, kui püherdada tahab“. Proua Sohvi pole iialgi pori armastanud ja veeloikudest käib ta suure kaarega mööda. Vaid korra oma varases nooruses on ta loigukaldal külitanud, ent see on andestatav, sest oli palav suvepäev ja loigukallas oli meeldivalt liivane.

Oma nooruses armastas Sohvi kõikvõimalike sigadusi korraldada, kuid vanuigi eelistab suurema osa päevast veeta lesides. Mõned asjad pole vanuse edenedes siiski oluliselt muutunud – nots ei armasta koeri ja mehi. Mööndus tehakse siinkohal üksnes meie pere šveitsi lambakoerale Shirole, keda siga ei ründa, vaid lihtsalt talub. Isegi siis, kui Shiro üritab oma poolehoiu demonstreerimiseks Sohvile palli kõrva toppida, joriseb notsu ainult pahaselt ega tee mitte üritamagi koera hammustada. Teiste koerte puhul ei tuleks selline käitumine kõne allagi ja lõppeks sea lärmaka rünnakuga.

Vana siga kujutab endast üldjoontes torisevat ja alati rahulolematut vanurit. Pesa pole mugav – järgneb vihane rögin, keegi on tema meelest liiga lärmakas – järgneb vihane rögin, koer möödus temast liiga lähedalt – jälle vihane rögin ja kiledad haugatused. Sellepärast räägime sõpradele ikka, et meil ei laulda kodus regi- vaid rögilaulu.

Sead on nutikad ja oma kohmakast kerest hoolimata väga vilkad. Kunagi õppis nooruses Kanal 2 lastesaadetes esinemas käinud Sohvi koera jäljendades sitsima. Praegu ei luba tal valutavad liigesed enam seda trikki teha. Endiselt on ta aga superosav tikripõõsast marju sööma nii, et kärsa peal pole kriimugi. Samuti on tal endiselt hea haistmine ja terav maitsemeel, mis muudab äärmiselt keerukaks vanakesele suukaudsete ravimite manustamise. Pole vahet, kas tablett pannakse pikantse maitsega juustu, leiva või õuna sisse, sest siga avastab selle ilmeksimatult ja sülitab välja või ei vaevu tabletiga pala isegi maitsma.

Hetkel kuum