Kui kaua veel lubatakse jätkuda ärikeskkonda ning õigussüsteemi kahjustaval protsessil, kus süüalused firmad haihtuvad, küsib Äripäev juhtkirjas.
Äripäev leiab, et üha uutes kohtuasjades korduv muster, kus kriminaalmenetlused hajuvad, sest ettevõtted muutuvad või lihtsalt kaovad registrist, vajab võimalikult kiiresti muutmist. Olukord, kus silmanähtavad süüdistused ei leia tõestamist lihtsalt selle pärast, et hagi ja süüvõimet – nagu ütlevad juristid – pole võimalik tagada, naeruvääristab meie õigusruumi ning toob riigile põhjendamatuid kulusid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kolmas kustutatud firma nõuab ka Bentley arestist vabastamist
Kuritegeliku ühenduse juhtimises süüdistuse saanud hotelli- ja restoraniärimeeste Hubert Hirve ja Pavel Gammeri kontrolli all olnud ettevõtted Restoplus ja Emerana pääsesid tänu firmade kustutamisele kriminaalmenetlusest. Riik peab tasuma ka firmade advokaadikulu 13 500 eurot.
Kuritegeliku ühenduse juhtimises süüdistuse saanud hotelli- ja restoraniärimees Hubert Hirv pidas vanglas keelatud kirjavahetust ning juhtis sedasi prokuratuuri hinnangul varjatult ühendust edasi. Salajasi kirju vahendas tuntud vandeadvokaat Sven Sillar.
Läbivalt täiendatud kell 17.10
Sajandi maffiaprotsessi istungil hotelli- ja restoraniärimeeste Pavel Gammeri ja Hubert Hirve üle selgus, et kuritegelikku ühendusse kuulumises süüdistatavaid äriühinguid enam ei olegi.
Värske Freedom24 analüüs toob välja, et Balti riikide – Eesti, Läti ja Leedu – investorid jälgivad aktiivselt globaalseid trende tehisintellekti, tehnoloogia ja krüptovaluutade vallas, kuid samas avalduvad neil selged rahvuslikud eelistused ja erinevad investeerimisstrateegiad. Eesti investorid paistavad silma lähenemisega, mida iseloomustab eklektilisus ja kõrge risk, samal ajal näitavad nende Balti naabrid vastandlikke tendentse spekulatiivsete ja tasakaalukamate strateegiate suunas.