Kutsehaigusjuhtumite ennetamine ja käsitlemine on arenenud Eestis liiga pikaldaselt. Nüüd on nii riigil kui ka tööandjatel päramine aeg panna selles asjas sisse järgmine käik, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
„Toomas Heering tõdes, et ettevõttes ei olnudki toona tööriideid. Hea, kui kindadki anti. Kuid mida aeg edasi, seda paremaks läksid töötingimused ja -riided. Varola teine omanik Artur Poltan sõnas, et 2000ndate alguseks olid juba tööriided olemas.“
Puitmajatootja Varola koondas ligi 20 aastat palgal olnud töötaja, kuid sai veel poolteist aastat hiljem ootamatu teate tema kutsehaigusest, mis viis vaidluseni kahes kohtuastmes.
Tänapäeva maailm muutub kiiresti ja sellega koos kasvab vajadus elukestva õppe järele. Üks paindlik ja praktiline võimalus end täiendada või koguni karjääri muuta, on mikrokraadiõpe. Tallinna Ülikooli arendusprorektor Katrin Saks rääkis Äripäeva raadios mikrokraadiõpe võimalustest ja olemusest ning miks peaks iga töötaja, tööandja ja õppimishuviline sellest rohkem teadma.