Kaupleja Alex

Kes on kaupleja Alex

Kes on kaupleja Alex?

Alex on 37aastane kahe lapse isa, kes töötab müügijuhina ühes puidutööstuses. Ameti tõttu tunneb Alex end internetis koduselt, samuti on tal selge inglise, rootsi, soome ja vene keel.

Sel kevadel sai Alex ühe õnnestunud tehingu eest kopsaka, mitme kuupalga suuruse preemia, samuti oli tema tulumaksutagastus ootamatult suurem. Kokku langes talle sülle 10 000 eurot, millega mees otsustas teoks teha ammu hautud plaani: proovida kauplemist.

Alex on aktsia- ja valuutaturge jälginud kõrvalt mõnesuguse huviga juba varem, ta on katsetanud kauplemist virtuaalportfelliga ning osalenud paar aastat Börsihai mängus. Nüüd tunneb ta end sedavõrd kindlalt, et julgeb proovida ka reaalse rahaga börsil mängimist.

Ettevaatliku mehena ei taha Alex endale esialgu liiga kõrgeid sihte seada. Ise on ta mõelnud, et kui õnnestub investor Toomase tootluse eesmärki (12% aastas) edestada, oleks väga hästi. Teenitud kasumit - kui kõik peaks laabuma - mõtleb Alex esialgu samuti kauplemiseks kasutada. Kui aga teenistust peaks juba päris palju kogunema, on tema unistus üllatada oma peret ühe talvise soojamaareisiga. Kui kauplemisega peaks õnnestuma sissetulekut veelgi märkimisväärsemalt kasvatada, siis kavatseb Alex panustada teenitud raha muretu vanaduspõlve kindlustamiseks.

Alles oma kauplejatee alguses seisev Alex ei ole veel endale kindlat kauplemisstiili ega -strateegiat valinud; ta pole kindel, milline strateegia talle enim sobibki. Seepärast on ta otsustanud esialgu ennast mitte piirata, vaid proovida ära erinevad ideed ja erinevad teed. Aastaid kauplemist pealt vaadanuna on tal tekkinud mõtteid ja ideid, mida ta kindlasti kasutada kavatseb. Samuti on Alex otsustanud end mitte ajaliselt piirata ning katsetada nii päevasisest kauplemist kui ka pikaajaliste panuste tegemist.

Oma perele elatist teenida kavatseb Alex endiselt müügijuhina. Põhitöö ja pereelu jätavad talle kauplemisega tegelemiseks aega vaid tund-paar hilisel õhtul või varasel hommikul. Kauplemisega ta põhitööd asendada ei plaani, mistõttu pole ka tal nui neljaks õnnestumise survet, mis kummitab paljusid professionaalseid kauplejaid. Ta on ka teadlik kauplejate kõige raskemast kutsehaigusest - oskamatusest rahulikult paigal olla - ja kavatseb ennast selles suhtes rangelt jälgida. Ehk teisisõnu on tema moto: kui ei ole ühtki head kauplemisideed, tuleb rahakotirauad kinni hoida.

Samal ajal kauplejana alustamisega hakkab Alex pidama blogi, kuhu paneb igal argipäeval kirja talle tulnud kauplemisideed, õnnestunud ja ebaõnnestunud tehingud, oma mõtted ja tunded. Sellest blogist loodab Alex endale ka veidi teistsugust moraalset pidepunkti - kui tuleb tehinguidee, mida on häbi blogisse kirja panna, ju siis on parem jätta see idee üldse teoks tegemata.

Sulge Tutvustus

Avasin oma portfellirauad!

11. juuni 2018, 16:45
Kaupleja Alexi kontoseis on tänasest reaalajas jälgitav.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180611/TRADER/180619950/AR/0/AR-180619950.jpg

Nüüd on minu portfelli seis ja tehingud ka reaalajas jälgitavad: ma avasin Admiral Marketsi abiga oma veebilehe, kust on otsepääs portfelli juurde.

Minu konto jälgimiseks saab sellelt leheküljelt alla tõmmata MT5 platvormi, mida ka mina kauplemiseks kasutan. Lihtsam võimalus on aga MT5 veebivariandi kaudu portfellile pilk heita. Mõlema variandi lingid on sel lehel olemas.

Inteli tulevik paistab pilvine

Täna otsustasin teha teoks plaani, mida tegelikult kaalusin juba eelmisel nädalal: müüa lühikeseks protsessoritootja Inteli aktsiat. Intelilt on järjest tulnud uudiseid, mis näitavad firma tulevikku kehvast küljest. Samas on aktsia oma 70% läinudsuvisest hinnatasemest kõrgemal. Kukkumisruumi nagu täitsa on, ma arvan.

Mis siis mulle ei meeldi? Näiteks eelmisel nädalal toimunud Computexi messil näitas Intel oma 28tuumalist protsessorit, mis on senisest vingeimast tootmises protsessorist 10 tuuma jagu suurem. Muljetavaldav? Jah, aga ainult seni, kuni rivaal AMD tõmbas katte maha oma 32tuumaliselt protsessorilt. Intel jäi nelja tuumaga alla nagu naksti.

Lisaks selgus, et Intel saavutas oma protsessori 5 GHz taktsageduse sellega, et protsessorit oli veidi tuunitud. Temaga oli tehtud seda, mida arvutifännid nimetavad "ülekellamiseks" (overclocking) ning mida ükski terve mõistusega serveriehitaja ei tee, sest see küll suurendab protsessori jõudlust, aga võib selle ka maha põletada. Arvestades, et uue protsessoriga üritati muljet avaldada peamiselt serveriehitajatele, on Inteli esitluse kohta Computexil paras tarvitada võõrsõna: fiasko.

See fiasko on aga tegelikult järjekordne näide, et Inteli uute protsessorite arendus on hakanud rivaalist AMDst maha jääma. Mullu paistis kõik ilus, tänavu enam mitte. Sellal kui Inteli uue 10 nm paksuse tootmisprotsessori demonstreerimist lükatakse aina edasi ja edasi, on AMD-l juba tänavu tulekul 7 nm protsessorid (protsessori kiibi paksusega on nii, et mida õhem, seda parem. Erinevalt tuumade arvust, kus suurem arv on parem).

Niisiis otsustasin Intelit lühikeseks müüa, sest varem või hiljem peab aktsia hind hakkama peegeldama suuri pilvi ettevõtte tulevikutaevas.

Telekom teeb rõõmu, nafta mitte

Portfelli üldseis on praegu selline, et üks kahest ülesjooksu positsioonist, Dermira, on läinud mu teenitud kasumi arvestuses juhtima, samas kui teine, Achaogen, jõlgub sabas. Arvestades, et Achaogeni suur sündmus peaks tulema nädal varem kui Dermiral, on mul kange kahtlus, et Achaogeni aktsia äkki ei hakkagi üles jooksma. Jälgin teda nüüd mõne päeva ja kui nii on, tulen tulema.

Naftatehinguga ei lähe päris nii, nagu plaanitud. Vahe Põhjamere Brenti ja WTI vahel on endine, ehk isegi pisut suuremaks kärisenud. Samas on naftapositsioonide lahtihoidmine üpris kallis, praeguseks on kogunenud juba ligi 20 eurot tasu. Jälle mõttekoht!

Rõõmu teeb aga Deutsche Telekomi positsioon, mis tänase Euroopa turgude positiivsuse taustal võttis kätte ja jooksis hommikul üle 2 protsendi suurusesse plussi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. June 2018, 15:49

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing