Kaupleja Alex • 11. juuni 2018 kell 13:45

Avasin oma portfellirauad!

Kaupleja Alexi kontoseis on tänasest reaalajas jälgitav.  Foto: Anti Veermaa

Nüüd on minu portfelli seis ja tehingud ka reaalajas jälgitavad: ma avasin Admiral Marketsi abiga oma veebilehe, kust on otsepääs portfelli juurde.

Minu konto jälgimiseks saab sellelt leheküljelt alla tõmmata MT5 platvormi, mida ka mina kauplemiseks kasutan. Lihtsam võimalus on aga MT5 veebivariandi kaudu portfellile pilk heita. Mõlema variandi lingid on sel lehel olemas.

Kaupleja Alexi konto nüüd avalik

Alates tänasest on kõigil huvilistel võimalik ise Alexi kauplemiskontole nii arvutist kui mobiilist sisse logida ja reaalajas kõiki tehinguid näha

Samuti on võimalik alla laadida kogu kaupleja Alexi senine kauplemisstatistika

Juhised Alexi konto reaalajas vaatamiseks, leiab SIIT

Kommenteeri Alexi kauplemisotsuseid, jaga oma kogemusi või esita küsimusi e-kirjaga aadressil trader.alex@aripaev.ee

Allikas: Äripäev

Inteli tulevik paistab pilvine

Täna otsustasin teha teoks plaani, mida tegelikult kaalusin juba eelmisel nädalal: müüa lühikeseks protsessoritootja Inteli aktsiat. Intelilt on järjest tulnud uudiseid, mis näitavad firma tulevikku kehvast küljest. Samas on aktsia oma 70% läinudsuvisest hinnatasemest kõrgemal. Kukkumisruumi nagu täitsa on, ma arvan.

Mis siis mulle ei meeldi? Näiteks eelmisel nädalal toimunud Computexi messil näitas Intel oma 28tuumalist protsessorit, mis on senisest vingeimast tootmises protsessorist 10 tuuma jagu suurem. Muljetavaldav? Jah, aga ainult seni, kuni rivaal AMD tõmbas katte maha oma 32tuumaliselt protsessorilt. Intel jäi nelja tuumaga alla nagu naksti.

Lisaks selgus, et Intel saavutas oma protsessori 5 GHz taktsageduse sellega, et protsessorit oli veidi tuunitud. Temaga oli tehtud seda, mida arvutifännid nimetavad "ülekellamiseks" (overclocking) ning mida ükski terve mõistusega serveriehitaja ei tee, sest see küll suurendab protsessori jõudlust, aga võib selle ka maha põletada. Arvestades, et uue protsessoriga üritati muljet avaldada peamiselt serveriehitajatele, on Inteli esitluse kohta Computexil paras tarvitada võõrsõna: fiasko.

See fiasko on aga tegelikult järjekordne näide, et Inteli uute protsessorite arendus on hakanud rivaalist AMDst maha jääma. Mullu paistis kõik ilus, tänavu enam mitte. Sellal kui Inteli uue 10 nm paksuse tootmisprotsessori demonstreerimist lükatakse aina edasi ja edasi, on AMD-l juba tänavu tulekul 7 nm protsessorid (protsessori kiibi paksusega on nii, et mida õhem, seda parem. Erinevalt tuumade arvust, kus suurem arv on parem).

Niisiis otsustasin Intelit lühikeseks müüa, sest varem või hiljem peab aktsia hind hakkama peegeldama suuri pilvi ettevõtte tulevikutaevas.

Telekom teeb rõõmu, nafta mitte

Portfelli üldseis on praegu selline, et üks kahest ülesjooksu positsioonist, Dermira, on läinud mu teenitud kasumi arvestuses juhtima, samas kui teine, Achaogen, jõlgub sabas. Arvestades, et Achaogeni suur sündmus peaks tulema nädal varem kui Dermiral, on mul kange kahtlus, et Achaogeni aktsia äkki ei hakkagi üles jooksma. Jälgin teda nüüd mõne päeva ja kui nii on, tulen tulema.

Naftatehinguga ei lähe päris nii, nagu plaanitud. Vahe Põhjamere Brenti ja WTI vahel on endine, ehk isegi pisut suuremaks kärisenud. Samas on naftapositsioonide lahtihoidmine üpris kallis, praeguseks on kogunenud juba ligi 20 eurot tasu. Jälle mõttekoht!

Rõõmu teeb aga Deutsche Telekomi positsioon, mis tänase Euroopa turgude positiivsuse taustal võttis kätte ja jooksis hommikul üle 2 protsendi suurusesse plussi.

Hetkel kuum