5. oktoober 2016 kell 13:00

Uus Telia SAFE’i viirusetõrje aitab ettevõttel kaitsta nii andmeid kui ka seadmeid

Foto: Telia

Viirusetõrje Telia SAFE on loodud arvutite ja nutiseadmete kaitseks ning sisaldab lisaks seadmehalduse teenust. F-Secure’i tarkvaral põhinev antiviirus on mõeldud keskmistele ja väikestele ettevõtetele, et kaitsta nende andmeid ning seadmeid küberrünnaku, kadumise ja varguse eest.

„Lühidalt öeldes on Telia SAFE’i puhul tegemist meie senise toote Arvutikaitse edasiarendusega Windowsi ja Maci operatsioonisüsteemiga lauaarvutitele, millele on lisatud iOSi ja Androidi tarkvaraga nutiseadmete antiviirus ning seadmehalduse teenus,“ selgitab Telia Eesti ärikliendi internetiteenuste juht Mart Objartel.

Andmete lekkimine, kaotus ja taastamine nõuab alati palju rohkem raha kui nende õigeaegne kaitsmine. Telia SAFE kaitseb nii arvuteid, tahvel- ja sülearvuteid kui ka mobiiltelefone – kõiki seadmeid, milles võivad olla ettevõtte jaoks vajalikud ja kaitsmist väärivad andmed. Viirusetõrje leiab seadmetest üles ka uuemad pahatahtlikud viirused ning teeb need kahjutuks. Teenus ajakohastab end ise, nii et IT-spetsialist ei pea seda uuendama.

Eestikeelne teenus sisaldab turvalist internetiühendust, mis tagab selle, et kasutatav internetiühendus oleks alati kaitstud. Funktsioon kontrollib märkamatult võrguühendust nii kodus kui ka avalikus internetivõrgus olles. Äppide turvalisuskontroll näitab rakendusi, millel on rohkelt turvalisuse probleeme, ning võimaldab need seadmest eemaldada.

Tänu Telia SAFEile on nutitelefonis olevad andmed kaitstud ka seadme varguse või kadumise korral, sest andmed saab blokeerida või kustutada ka distantsilt, kusjuures oma telefoni on võimalik hallata igast brauserist. Lisaks aitab teenus nutiseadme hääleka märguandega üles leida ning see on positsioneeritav.

Ärikliendi üks mure Arvutikaitse puhul oli see, et puudus konkreetne ülevaade, millistes arvutites oli viirusetõrje olemas. Telia SAFE on personaliseeriv – liides võimaldab näha, millise töötaja mis seadmes on litsents.

Kaitse ka oma koduseid seadmeid

„Väiksemate ettevõtete või kodukontori kasutajate puhul on sageli nii, et töine info jõuab ka kodustesse seadmetesse. Näiteks on sülearvuti või nutitelefoni asemel mugavam teha tööd koduses lauaarvutis. Sellisel juhul on mõistlik kasutada Telia SAFE’i antiviirust ka seal,“ annab Mart Objartel nõu. Ta lisab, et kui seadmeid kasutavad ka teised pereliikmed, võib teenuse abil näiteks määrata, milliseid lehekülgi lapsed saavad kasutada ja millist veebisisu blokeerida. Samuti on võimalik määrata ebasündsa või vägivaldse sisuga veebilehtede blokeerimine ning ajaline vahemik, mil nutiseadmega saab internetti kasutada.

Klientidel, kes kasutavad praegu Arvutikaitse teenust, jääb see samal kujul alles, pisut uueneb rakenduse välimus ja lisandub võimalus kasutada sama toodet nutiseadmetes.

Kui Arvutikaitse hind oli seni 1,85 eurot, siis Telia SAFE’i hind sõltub litsentside arvust. Üks litsents ehk seade maksab endiselt kuus 1,85 eurot, kolm litsentsi 2,99, viis litsentsi 4,99 ning rohkem kui viie seadme puhul ühe ettevõtte kohta tuleb litsentsi hinnaks 0,85 eurot. Viirusetõrje kasutamise eest tuleb arve iga kuu koos Telia omaga, kusjuures esmaliitujate jaoks on esimesed kolm kuud Telia SAFE’i tasuta.

Hetkel kuum