Börsinohiku põhimõtted, mis tõid 38 protsenti tootlust

  Nasdaq Tallinna kommunikatsioonijuht Ott Raidla ja ajakirja Investor vastutav toimetaja Anu Lill räägivad ahjusooja raamatu ning oma kogemuse ainetel, kuidas garanteerida aktsiaturgudel endale tootlus.

  Arve Talving kirjutab raamatus “Minu aktsiatega rikkaks saamise võidukas teekond”, kuidas tal on õnnestunud 15-aasta jooksul teenida keskmiselt aastas 38 protsenti tootlust.

  Investori ajakirja vastutaja Anu Lill nendib, et peamiselt on Talvingule suure tootluse toonud suur hajutatus ja süsteemsus.

  “Inimesed nimetavad teda aktsianohikuks ja andmebaas, kust ta leiab aktsiaid, kuhu investeerida, neid on tal Exceli andmebaasis 750,” rääkis Lill.

  Samal ajal on ta endale eesmärgiks seadnud, et ta kauplebki ainult Rootsi börsil.

  Raamatuga tutvunud Nasdaq Tallinna kommunikatsioonijuht Ott Raidla nendib, et Talvingu portfelli põhimõte on investeerida suurtesse ja stabiilselt.

  Selle osas, kas inimesed hakkaksid Talvingut jäljendama, on Raidla skeptiline.

  “Kui mõelda, kui palju aega läks, et tekitada endale strateegia ja kui mõtleme inimesele, kes käib tööl ja tahab, et tal oleks pidevalt kasvav portfell, siis on raske uskuda, et sellisel kujul keegi hakkaks seda tegema,” ütleb Raidla.

  Raidla teatel on tavaliselt investorist asi kaugel. “Ta on börsihull,” ütles Raidla.

  Intervjueeris Indrek Mäe.

  Pildil on Arne Talving, autor on Andras Kralla.

  • Hommikuprogramm
  • 16.02.2024
  KIIRUS:
  Börsinohiku põhimõtted, mis tõid 38 protsenti tootlust
 • Hetkel kuum