Konkurentsiamet on üha kindlam, et Eestis kütusekartelli pole

  Konkurentsiamet on nüüdseks päris põhjalikult kütuseturgu uurinud ning eelkõige jaeturul ei ole põhjust arvata, et toimuks konkurentsi kahjustavat tegevust, rääkis konkurentsiameti peadirektor Evelin Pärn-Lee saates “Kuum tool”.

  “Olen ka ise tarbija ja saan aru neist, kes lähevad lausa vihaseks, kui öeldakse, et kartelli ei ole, sest hinnad on ju kõik ühesugused,” rääkis ta. “Eks see küsimus on meil endal ka.”

  Ühesugust hinda võib Pärn-Lee sõnul põhjendada väga selgelt tululiidrite matkimise või järgimisega. See ei ole aga tema sõnul konkurentsi õiguslikult keelatud. Ametil on nüüdseks üsna hea pilt sellest, kuidas kütuseturg toimib ning nad ei ole oma analüüsi käigus leidnud, et tanklaketid tegutsevad konkurentsi kahjustavalt.

  Samas uurib konkurentsiamet veel hulgiturgu ning seda turuosa, kus kütusemüüja müüb kütust suurtarbijale. Pärn-Lee vihjas, et seal turul võib olla selliseid tegijaid, kel on turgu valitsev seisnud.

  Saates rääkis Pärn-Lee veel kohtuvaidlusest Eesti Energiaga, konkurentsiameti juhtide seas tehtud suurpuhatusest ja apteegiturust, mille kohta on ametil jaanuari lõpus valmimas analüüs.

  Saadet juhtis Äripäeva ajakirjanik Martin Teder.

  Foto: Sander Ilvest/Postimees/Scanpix

  • Kuum tool
  • 15.01.2024
  KIIRUS:
  Konkurentsiamet on üha kindlam, et Eestis kütusekartelli pole
 • Hetkel kuum