Mitu Skandinaavia ja just Norra investeerimisfondi on saanud loa investeerida Baltikumi ja eeskätt vaatavad nad Eesti poole, rääkis idufirmade kiirendi Beamline juht Jana Budkovskaja.
Intervjuus kuuleb Norra turu võimalustest ja Oslo innovatsiooninädalast. Foto: Imago/Scanpix
“Suvega on midagi juhtunud, kõik said aru, et midagi peab muutuma,” märkis Budkovskaja. Veel kevadel ei olnud Norra fondid valmis investeerima Eesti idufirmadesse, kuna kartsid siinse geopoliitilise olukorra pärast, rääkis Beamline’i juht Oslo innovatsiooninädalal antud intervjuus.
Lisaks rääkis Budkovskaja, miks Eesti rohetehnoloogia ettevõtted pürgivad Norra turule ja mida oleks vaja teha, et see õnnestuks paremini. Juttu tuli ka Norra ettevõtluskeskkona eripäradest ja sellest, millist potentsiaali näevad norrakad Baltikumi turul.
Küsis Hando Sinisalu.
Norra fondid on hakanud Eestist investeeringuid otsima
Biotehnoloogia iduettevõte ÄIO kaasas riskikapitalifondidelt 6,1 miljonit eurot, et ehitada paari aasta pärast valmis katsetehas, ütles ÄIO kaasasutaja Petri-Jaan Lahtvee.
Läinud nädalal pankrotistunud tuntud makseäpi Kevin looja teatas sotsiaalmeedias, et on pannud püsti uue äri, sest Keviniga ei õnnestunud jõuda soovitud tulemuseni, vahendab Leedu väljaanne Verslo Zinios.
Kuld on eraisiku jaoks üks lihtsamaid ja kergemini arusaadavamaid viise investeerimiseks. Füüsilise kulla ostmine ja müümine ei nõua erilisi eelteadmisi ning investeerimisalast kogemust. Piisab teatud põhitõdede mõistmisest ning nende järgimisest.