Eksperdid: robotiseerida tuleb mõistlikult, et seadmed kasutult seisma ei jääks
Kas Eesti tööstuses on robotiseerimine piisavalt kiire ja kuidas tõsta tempot? Sellest teemast kõnelevad Saku Metall Allhanke Tehase juht Gerth Kivima, ABB tootmisüksuse juht Argo Aavik ja kasvustrateegia konsultant Indrek Saul.
Pakume saates "Tööstusuudised eetris" kuulamiseks aruteluringi "Kuidas arendusprojekt tootmispõrandal ära juhtida?", kus oma kogemusi jagavad pakendilahenduste pakkuja Nefab Packaging Eesti tehasejuht Andres Tamm, Orkla Eesti Põltsamaa tehase juht Indrek Grossthal ja trükiteenuseid pakkuva Joon OÜ juht Kristo Kaugija.
“Stoneridge Electronics on ettevõte, kelle käive on viimase kolme aastaga kasvanud 50%, seda ilma tööjõumahu kasvuta ja uut tootmispinda vajamata,” tõi konkursi žürii liige ja Leanesti juht Marko Saviauk välja aasta tehase konkursi võitja saavutusi.
Seekord on saates vestluspartneriks elektrienergia jaotusvõrkusid arendava Ensto Eesti juht Kaarel Suuk, kellega räägime ettevõtte viimaste aastate tehnoloogilisest arengust, muutuste juhtimisest ja üha kiiremini arenevast rohepöördest.
Vähenenud hõive ja kohati langenud ekspordimahud jätavad Eesti tööstusest vale mulje, sest samal ajal tekivad ja laienevad suurt lisandväärtust loovad uue põlvkonna tööstusettevõtted, selgitab Eesti Masinatööstuse Liidu tegevjuht Andri Haran.
Internetiühenduse olulisust on raske üle hinnata – see on nüüdseks nagu enamiku ettevõtete selgroog. Ühenduse tõrkumine võib töö täiesti seisata ning tuua kaasa tuhandeid või isegi kümneid tuhandeid kahju. See mõjutab tööviljakust, küberturvalisust, kliendikogemust, töötajate rahulolu – ning võib hakata pärssima isegi ettevõtte arengut.