“Stoneridge Electronics on ettevõte, kelle käive on viimase kolme aastaga kasvanud 50%, seda ilma tööjõumahu kasvuta ja uut tootmispinda vajamata,” tõi konkursi žürii liige ja Leanesti juht Marko Saviauk välja aasta tehase konkursi võitja saavutusi.
Aasta tehase karikatega on keskel Stoneridge Elecrtronicsi juht Ardo Asperk ja K-Printi juht Rait Rebane. Eriauhinna “Vastutustundlik tehas 2025” tiitli võttis vastu Saue Productioni tarneahelajuht Mihkel Keinast, kes on keskel diplomiga.
Foto: Raul Mee
Tema sõnul on ettevõte edukalt ja järjepidevalt rakendanud lean-tootmise põhimõtteid. “Protsesside digitaliseerimine ja paberivabaks muutmine on andnud efektiivsuse kasvule mõnusa taganttuule,” lisas ta.
Euroopa Komisjoni puhta tööstuse kokkulepe on pigem kaugemasse tulevikku vaatav dokument, mis pakub Eesti arenevatele tehnoloogiatele mitmeid võimalusi. Leppe sisuks olevaid tugimeetmeid ei tohi aga niisama ootama jääda, vaid tuleb vajalike otsustega kiiresti edasi minna, kirjutab Eesti Taastuvenergia Koja juhataja Silver Sillak.
Äsja käivitatud NPM Narva magnetitehase tootmisjuht Aivar Virunen ja Narva linnapea Katri Raik ütlesid, et nad peavad läbirääkimisi võimalike partneritega, kes suudavad tehast odava elektriga varustada. Nende sõnul võib elektritarnija leidmine tulevikus leevendada ka Narva kütte kõrget hinda.
Saates “Fookuses: tark tööstus” on külas elektriseadmete tootja Legrand Estonia tehasejuht Villem Pomerants, kelle töölaual on ülesanne viia ettevõtte kahe tehase – Keila ja Paide – tootmine samale tasemele.
Juba aasta lõpus ettevõtetele avanev digivärav pakub kauaoodatud lahendusi ühtsel riigiametite platvormil. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettevõtja digivärava projektijuht Anneli Sander on seda meelt, et tulevikus saab pea kogu suhtlemine riigiga käia läbi selle.