9. veebruar 2016 kell 6:46

Juubel: Tallinna TV – kõikjal üle Eesti!

TEISIPÄEVITI ülipopulaarne "Vaba mõtte klubi" Tallinna TVs. PIXBAY / TALLINNA TV  

Paljud inimesed Eestis ei tea veel, mis on ja kus asub Tallinna Televisioon, kust seda leida.

Samal ajal teame, et meid jälgitakse interneti kaudu isegi Portugalist, Uus-Meremaalt ja Hongkongist. Eestis on aga TTV kättesaadav kõigile, ja sealjuures täiesti tasuta kõigi võimalike kaabeloperaatorite ja vahendajate kaudu. Ainsana ETV kõrval oleme tänaseks tasuta vaadatav igas Eestimaa nurgas, sh ka satelliidilt Viasat. Tallinna TV edastab oma saateid kõrgresolutsioonis (HD), olles üldse selles vallas esimene Eesti telekanal. TTV ringhäälinguluba eeldab mitmekesise programmi edastamist, kuid kesksel kohal on uudised, arvamussaated ja Tallinna linnaelu kajastavad programmid.

Tallinna TV edastab oma saateid ainult kõrgresolutsioonis (HD), olles selles vallas esimene Eesti telekanal.

Sisukas ja mitmekesine uudisteprogramm.

TTV on keskendunud sisuka ja mitmekesise uudisteprogrammi TÄNA tootmisele, mis on eetris igal õhtul kell 20.00 ja kordusena ka järgmisel hommikul. Kell 20.30 lisandub kommentaaride pooltund TÄNA+, kus päevakohastel teemadel võtavad sõna Eesti arvamusliidrid. Sellele lisaks on 10-minutilised lühiuudised igal päeval kell 18.00. Kell 21.00 on ainsana Eesti tele-eetris rahvusvaheliste uudiste pikem kokkuvõte. Hilisõhtul pakume subtiitritega uudiseid vaegkuuljaile. Esmaspäeviti edastab TTV otselülitusena riigikogus toimuvaid arupärimisi ja vaba mikrofoni. Regulaarselt on eetris otsesaade  “TeleTallinn” Tallinna linnajuhtidega, kus vaatajad saavad esitada küsimusi.

Alternatiivne arvamuskanal.

Tallinna TV on vaba arvamuskanal, mis pakub peavoolumeediale ka alternatiive. Igal õhtul on eetris aktuaalne ühiskonnaelusaade. Esmaspäeviti Ignar Fjuki juhitud “Räägivad” – saates osalejad on meie juhtivad poliitikud ja arvamusliidrid, teisipäeviti ülipopulaarne "Vaba mõtte klubi” Peeter Ernitsa juhtimisel, samuti “Mõtleme taas”, mille saatejuhiks on Eesti telelegend Andres Raid. Tema regulaarseks külaliseks on Igor Gräzin, kellel on populaarne omasaade “Poolkuu”. Kolmapäeviti on arvamussaateid kaks. 40 aastat Eesti tele-eetris ilma teinud Heimar Lengi juhitav teravalt kriitiline “Meedia keskpunkt” ja hilisõhtul Andra Veidemanni filosoofiline autorisaade “Rahvaadvokaat”, milles esinevad meie ajalehtede kõige mõjukamate mõtlejate nagu Juhan Kivirähk ja Ahto Lobjakas kõrval paljud teised. Uued arvamussaated on 2015 alustanud ”Horisont”, milles erikorrespondent Revo Raudjärv kõnetab neljapäeviti kahte, sageli eri positsioonidel olevat arvamusliidrit. Kolumnist Jakko Väli vestleb oma mõnevõrra aktuaalsest fookusest kõrvale jäänud külalisega ajakohasel teemal. Venekeelset eluruumi peegeldab saatesari “Monitor” Rodion Denissovi ja Natalja Kitami juhtimisel.

Tasub teadaTallinna TV alustas tegevust  3.01.2011. aOn nähtav kõikjal Eestis 24/7Iga päev tund aega uudiseidIga päev arutelusaatedBBC, ZDF, RAI parimad telesarjadKorvpalli otseülekandedKultuuri - ja meelelahutusaated

Kultuuri- ja meelelahutussaated igale maitsele.

Meelelahutussaadetest on eetris “Stiilistuudio”, kus Reet Härmat räägib ühe seltskonnategelasega ning jagab naistele nõu, kuidas saada ilusaks. “Kas tohib?” on külaskäik tuntud inimese juurde tema koju Kristiina Võsu juhtimisel. Neljapäeval kell 22.00 jagab otse-show’s, muide TTV ühes vaadatumas –  “Tervisevõti” – tervisealaseid nõuandeid doktor Viktor Vassiljev. Alustanud on esoteerikasari “Nastja nõiaköögis”, mis lummab müstikahuvilisi, ning Juhan Aare ja Igor Volke põnevussari “Taevariik UFOdega”. Keskkonnateemasid ja loomalugusid pakub Hannula Lepp “Keskkonnanädala” saates.TTV on alati kiita saanud oma mitmekesiste kultuurisaadete eest. Kultuuriprogramm pakub Maris Johannese juhtimisel “Kultuurimeetrit”, kirjandussaadet “Inimese mõõdet” Jaak Urmetiga, Lea Eiseni arhitektuurisaadet “Vanad majad” ja uuesti alustavat elustiilisaadet Külli Mariste juhtimisel “Vintskapist soklini”. Heli Vaus-Tamm rõõmustab tõsisemuusika sõpru uue saatesarjaga “Portreed”.TTV vahendusel on kümned tuhanded vaatajad saanud osa Kalev/Cramo korvpallimeeskonna mängudest VTB ühisliigas. Eetrisse jõuab ka Maxim Tuule autoriprogramm “Pall korvi” Eesti korvpallielust ja uue saatesarjana “Spordisaade”, milles räägitakse aktuaalsest spordivallas. TTV on tuntud ka kui kvaliteetsarjade vahendaja – jätkatakse BBC, ZDF, RAI, Newsdoci teleseriaalide ja dokumentaalfilmide näitamist. Oma vaatajaskonna on leidnud ülimenukas meediaelu kajastav HBO sari “Newsroom”, ZDF ja Newdoci dokumentaalfilmid, samuti jätkub põnev ja USA vooltootmisele vastanduv mängufilmiprogramm.

Hetkel kuum