Nutikas läbipääsusüsteem Valnes WebLock aitab majutajal tööjõukuludelt säästa

Lukutootja Valnese läbipääsusüsteem WebLock Online viib majutusasutuste töökorralduse täiesti uuele tasemele, võimaldades neil vähendada tööjõukulusid hotelli sisse- ja väljaregistreerimisel. Uut pilvel põhinevat süsteemi kasutab näiteks Tallinna kesklinnas asuv uus Hektor Container Hotel.

AS Valnes elektroonikaosakonna juht Taavi Kalvik  Foto: Jake Farra

Hektor Container Hotel on läinud tõepoolest seda teed, et nad pakuvad klientidele tänapäevasemat kasutajakogemust ning käsitsi võtmete/koodide tegemine külastajatele on pigem erand. Selle asemel on Hektor innovatiivne hotell, kuhu saavad külastajad siseneda neile e-postiga saadetava koodiga. Lisaks pakume hotellidele võimalust kood külalistele edastada lühisõnumiga või telefonirakenduse abil,” tutvustab 25 aastat Eesti turul turvalisemat elu pakkunud lukutootja AS Valnes elektroonikaosakonna juht Taavi Kalvik.

Ta lisab, et tegemist ei ole sugugi mitte edevustoote, vaid praktilise süsteemiga, mis reaalselt aitab majutusasutustel kulusid säästa ja on tänaseks tõsiseid pöördeid võtnud igapäevaelu arvestades ka väga turvaline valik. „Samuti on WebLock Online klientide jaoks mugav võimalus sisse registreerida, sest hotelli jõudes ei pea seisma järjekorras, vaid saab viia lõpule hotelli valitud tarkvaras registreerimiskaardi täitmise ning personaalse koodiga kohe tuppa siseneda. Valnes WebLock lahenduse eelis on, et see koondab viite erinevat sissepääsuvõimalust: kood, kaart, kiip, nutitelefoni rakendus ja füüsiline võti.”

Kontaktivaba check-in

Klientidele meeldib koodi- ja nutirakenduse meetodil võtme omamine ka sellepärast, et see aitab vältida pikka järjekorda populaarsetel aegadel näiteks väljaregistreerimisel. Oma pluss on ka diskreetsusel, mida näiteks vajavad tuntumad kliendid ning külalised, kes soovivad hotelli personaliga vähem kokku puutuda.

Taavi Kalvik, AS Valnes elektroonikaosakonna juht

Kasutades üldkasutatavatel ustel Valnes ukseautomaatikaid, väheneb oluliselt nii külaliste kui töötajate viirustega kokkupuute oht.

Kasutades üldkasutatavatel ustel Valnes ukseautomaatikaid, väheneb oluliselt nii külaliste kui töötajate viirustega kokkupuute oht.

Lukusüsteem liidestub automaatselt hotelli haldustarkvaraga

Valnes WebLock Online on enamat kui lihtsalt lukustussüsteem, selle taga on terve automatiseeritud IT-lahendus. Nii saab läbipääsusüsteemi ühendada sujuvalt majutusasutuse broneeringusüsteemi või haldustarkvaraga.

Tänu sellele, et lukk ja hotellitarkvara on liidestatud, saab klient check-in-i teostamise järel automaatselt e-kirjaga koodi, millega saab tuppa minna. Süsteemi saab liidestada erinevate teenustega. Täna on liidesed tehtud Mews hotellisüsteemiga, ED Hotels broneerimislahendusega ja Fujitsu Persona V3 personalihaldus tarkvaraga. „Tulevikus tekib võimalus ka teha nn "early check-out" mis võimaldab administraatoril koheselt näha kui külastaja lahkub toast varem ning toa vahetult koristusse suunata ja müüki panna,” kõneleb Kalvik.

Lisaks saab näiteks läbi Valnes WebLock rakenduse hotelli administraator saata kullerile või hooldusmehele peaukse, keldriukse, parkla või toa virtuaalvõtme. Nii äpi, e-kirja või lühisõnumiga saadetud „virtuaalne võti” võib turvalisuse kaalutlustel olla ühekordne või kehtiv vaid teatava aja kestel.

Mugav lahendus külaliskorteritele ja puhkemajadele ning pikemaajaliseks rendiks

Uus läbipääsusüsteem muudab mugavamaks, turvalisemaks ja lihtsamaks ka külaliskorterite ning puhkemajade väljarentimise. „Pilvepõhine Valnes WebLock lukustuslahendus sobib rendikorteritega majadele ning puhkemajadele suurepäraselt. Rentnikud saavad maja välisukse, lifti, garaaži või tõkkepuu ja oma korteriukse avada neile määratud unikaalse koodiga. Pikemaajaliste rentnike jaoks võib rendileandja luua esmase sissepääsu koodiga ja igapäevaseks kasutamiseks jätta tuppa kaardi või saata mobiili virtuaalvõtme,” räägib Kalvik.

Katab väga erinevate äriobjektide vajadused

Äriobjektidel ja kinnistutel on tänapäeval läbipääsusüsteemide osas väga suurt paindlikkust nõudvad vajadused ja seepärast on Valnes WebLocki kasutajad ka korteriühistud, tööstused-tootmised, spordikeskused, kaubandus- ja põllumajandusettevõtted, laod. Juba täna on paljud objektid, kus on operatiivselt vaja lasta kedagi uksest sisse, olgu siis igapäevaseid töötajaid, külastajaid, hooldusmehi, kullereid või ehitajaid valinud endale Valnes WebLocki lukustuse.

„Meie süsteemis saab hoone administraator jagada õigusi võtmeid luua ka teistele. Näiteks kui ühistul on trepikojas Cleveroni postkast, mida peavad teenindama pidevalt vahetuvad kullerid ja hooldusmehed, ei pea nende ainsaks kontaktiks olema ühistu esimees. Esimees võib delegeerida mobiilsete võtmete-koodide ja kaartide andmise hoopis igas trepikojas ühele-kahele usaldusväärsele ühistu liikmele, kinnisvara haldurile või mõnele muule koostööpartnerile. Palju kasutatakse täna veel näiteks tõkkepuude avamiseks helistamist, kuid meie süsteemis saaks seda kasutajale palju mugavamalt teha.”

Kalvik lisab, et uus läbipääsusüsteem ei tähenda, et seda saab paigaldada ainult uutele hoonetele. „Sellega on väga lihtne asendada seniseid läbipääsutooteid. Valnes WebLocki uksekontrollereid saab paigaldada nii tsentraalselt kui ka ukse juurde ja püsi- kui patareitoitega.”

Valnes WebLock on keskkonnasõbralik

Täna on paljudel hotellidel patareitoitel toimivad lukud, millest jääb püsitoitega lahenduse kõrval maha väga suur ökoloogiline jalajälg. 500 toaga hotellis võib aastas kuluda ainuüksi lukkudele umbes 8000 patareid. Alati ei pruugi küll püsitoitega lahendus olla mugav teostada, kuid Valnes soovitab seda kindlasti esimesena premium versiooni pikaajaliselt vähese hooldusevajaduse ja töökindla läbipääsu saavutamiseks.

Aga kui elekter ära läheb või internetiühendus katkeb?

„Valnes WebLocki lukusüsteem töötab tänu sisseehitatud akudele laitmatult ka ajutise elektri- või internetiühenduse katkemise korral,” nendib Valnese elektroonikaosakonna juht. „Süsteem töötab edasi viimati sünkroniseeritud seadistuste põhjal. Kõik toimingud salvestatakse katkestuse ajal kontrolleri mälus ja interneti taastudes saadetakse andmed serverisse. Administraator näeb seega ülevaadet ka nendest toimingutest, mis toimusid internetiühenduse puudumise ajal. Pikemaajalise elektri- ja internetiühenduse katkemise korral jääb alati võimalus siseneda mehaanilise võtmega. Uks on iga hoone juures nii oluline vajadus, et mida rohkem alternatiive, seda parem!”

www.valnes.com

Hetkel kuum