10. detsember 1995 kell 22:00

Lasnamäe kruntide rendikonkurss läks nurja

Tallinna linnavaraameti juhataja asetäitja Alo Brandti sõnul Lasnamäe krunte lihtsalt ei taheta. Enamik krunte asub Lasnamäe kaupluste juures ja on konkursi tingimuste kohaselt määratud ärimaaks. Kruntidele saab ehitada ka korruselamuid tingimusel, et esimesel korrusel on äripind: kauplus, restoran, teeninduspind vms.

Kuna konkurss tunnistati läbikukkunuks, võiks Brandti sõnul nüüd krundi omanikuks saada põhimõtteliselt iga soovija. Otseselt küll sellist seadust pole olemas, kuid see on võimalik, lisas ta.

Lasnamäe linnaosa nõuniku Aldo Aadamsoo sõnul ei tea linnaosa veel, mida kruntidega peale hakata.

Jaanuaris on kavas arutelu linnavaraametiga, et selgitada võimalusi, mida kruntidega peale hakata.

«Lasnamäe niigi tiheda asustuse juures võib-olla polegi neid krunte otstarbekas välja rentida ja need tuleks jätta hoopis parklaks või haljasalaks, arutles Aadamsoo. Ta lisas, et linnal pole raha, mille abil haljasalasid luua ja korrastada.

Brandt kahtleb uue konkursi korraldamise otstarbekuses. Vastasel korral tuleks teha hoopis aktiivsemaid pakkumusi potentsiaalsetele investeerijatele.

«Lasnamäe krunte täna lihtsalt ei taheta,» kordas Brandt.

Kortereid Lasnamäele ehitada pole mõtet, sest neid ei osteta, samuti puudub nõudlus selles piirkonnas ka büroohoonete järele.

Virbi tänav 10 ja 12, Vikerlase 19 ja 22, Kalevipoja põik 12 ning Koorti 20 kruntide suurus on 2139--5277 ruutmeetrit. Hoonestusõiguse kestuseks pakuti 60 aastat.

Hetkel kuum