14. detsember 1995 kell 22:00

Elektronkataloog asendab telefoniraamatut

Ambrosia elektronkataloogis kajastuvad firma tüüp, nimi, registreerimisnumber, aadress, firmajuhi nimi ja ametinimetus, asutamis- ja registreerimiskuupäev, tegevusalad, telefonid, faksid, mobiiltelefonid ning märge selle kohta, kas firma tegutseb või mitte. Alusandmed pärinevad Eesti ettevõtteregistrist ja äriregistrist.

Tänaseks on elektronkataloogi omandanud ligi 500 Eesti ettevõtet. Suur osa kasutajatest pole aga rahul ebatäpsustega elektronkataloogi andmestikus.

«Kataloog peaks olema vähemalt 75% ulatuses täpne,» ütles Ambrosia peadirektor Silver Simmermann. Tema sõnul ei vasta sageli juba ettevõtteregistris olevad andmed tegelikkusele. Palju firmasid on edasi müüdud ja omaniku- ning asukohamuutused on jäetud ettevõtteregistris kajastamata.

«Meie agendid helistavad pisteliselt firmasid läbi ja kontrollivad andmeid,» tunnistas Simmermann. Kõige rohkem muutuvad andmed omanike ja tegevjuhtkonna kohta. Kord kvartalis sisestatakse elektronkataloogi ettevõtteregistrist saadud uued andmed ja täiendused ning saadetakse pakett oma senistele klientidele.

«Iga päev muutub miski ja sajaprotsendilist täpsust pole siin võimalik saavutada,» ütles Simmermann. Ambrosia kataloogis kajastuvad ka pankrotid ning ettevõtete likvideerimine. Võrreldes telefoniraamatuga on ettevõtete elektronkataloog operatiivsem ja sisaldab rohkem informatsiooni.

Möödunud aastal pakuti teavet ka firmade käibe, aktsiakapitali ja töötajate arvu kohta. «Hirmu tõttu kriminaalse seltskonna ees ei julge firmajuhid enam sellist infot kataloogi kaudu avalikustada,» märkis Simmermann.

Hetkel kuum