5. märts 1996 kell 22:00

Estoplast otsib turgu

Agu Laanemets ütles, et Estoplasti eelmise aasta toodangu turustamise netokäive oli 14,6 miljonit krooni. Ta tunnistas, et müügitulemused aasta lõpus ei olnud nii head, kui võis loota. «Inimesed ostsid pühadeks ilmselt midagi muud kui valgusteid,» lausus Laanemets.

Peadirektori sõnul on Estoplasti turuosa Eestis veidi kahanenud. Laanemets ütles aga, et viimasel ajal on hakanud paremuse poole minema toodangu müük Venemaal ja üks tellimus tuli Rootsi firmalt Lampteamet Papaj Ab 200 000 Eesti krooni ulatuses. Eelmisel aastal müüs Estoplast 47 protsenti oma toodangust Eestis.

Laanemets rääkis, et praegu on soikus Estoplasti läbirääkimised ühinemiseks Eesti-Soome valgustifirmaga Rinaldo. «Välistada muidugi ei saa, et kunagi tuleb Rinaldoga ühinemine päevakorda,» lausus ta.

Samas ütles Estoplasti peadirektor, et firma, kellega võidakse ühineda, ei pea ilmtingimata olema Rinaldo. Laanemetsa sõnul pole ettevõtte majanduslik seis ka nii atraktiivne, et oleks soodne mõne teise firmaga ühineda. «Majandustulemuste paranemisel on seda võib-olla parem teha,» lisas ta.

Estoplasti omaniku ASi Talinvest haldusprojekti juht Hanno Riismaa sõnas, et praegu tegeldakse Estoplasti saneerimise ja müügistrateegia detailse väljatöötamisega. «Ainult Eesti turg on Estoplasti suurusele ettevõttele liiga väike,» tõdes Riismaa.

Ettevõtte käivet kommenteerides märkis Riismaa, et see võiks olla tulevikus ligi 30 miljonit krooni. Ta ütles, et Estoplasti käive ja kasum sõltuvad välisturust ja nimetas perspektiivsete turgudena Venemaad, Lätit, Leedut ja Skandinaavia riike.

Mullu müüs Estoplast Venemaal 2,3 miljoni krooni eest toodangut, Soomes 1,7 mln, Lätis 1,6 mln ja Leedus 1,2 mln krooni eest tooteid.

Hetkel kuum