7. märts 1996 kell 22:00

Tallinn ostab vanu busse

Ostetavate autobusside hinda ei soovinud Mägi hetkel avaldada. Ta ütles, et tegu on ärisaladusega. Busside vanus on tema sõnul keskmiselt 12 aastat ja need peaksid Tallinnasse jõudma selle kuu jooksul. Enamik ostetavaid autobusse on lõõtsaga ja autobussikoondis kavatseb need tööle rakendada ekspressliinidel.

Tallinna transpordiameti peaökonomist Dania Vares ütles eile, et ta ei tea, kust tuleb raha busside ostmiseks. Tema sõnul on linna eelarves ette nähtud uute busside ostmiseks sellel aastal kümme miljonit krooni. Samas ostab Tallinna autobussikooondis ka 15 uut autobussi ASi Baltscan tehasest Tartust, millest ainuüksi üks buss maksab 2,09 miljonit krooni. Viis uut bussi kinkis autobussikoondisele riik.

Mati Mägi kinnitas, et raha Baltscani busside soetamiseks saab autobussikoondis Tallinna linna võlakirjade emissioonist ja riigi 4,2 miljoni kroonisest toetusest.

Mägi sõnul erinevad kasutatud Scania ja Volvo autobussid käigusolevatest Ikarustest selle poolest, et viimastes on palju seisukohti, ostetavates bussides aga valdavalt istekohad.

Kui vahepeal Tallinna ekspressliinidel sõitvate inimeste arv seoses bussipileti kallinemisega vähenes, siis praegu on reisijate arv Mägi hinnangul kasvama hakanud. «Oleme hakanud busside arvu liinil suurendama,» lisas bussikoondise direktor.

Mägi arvates on reisijate arvu kasvu põhjustanud eelkõige see, et inimesed on hinnatõusust toibunud ja ekspressliinidel sõitvad bussid on mugavamad ning kiiremad kui tavaliste liinide bussid.

Tallinna transpordiameti andmetel tuleks lähema viie aasta jooksul välja vahetada kõik 200 Tallinna autobussikoondisele kuuluvat bussi. Transpordiameti juhataja asetäitja Raik Saart lisas, et kevadel on kavas korraldada konkurss ligi kolmandiku bussiliinide väljarentimiseks. Lähematel aastatel tahetakse korraldada konkursid kõigi 70 Tallinna bussiliini rentija leidmiseks.

Hetkel kuum