17. märts 1996 kell 22:00

Eesti Gaas tahab maksta 30 protsenti dividende

Kui aktsionäride üldkoosolek otsustab juhatuse ettepanekut aktsepteerida, siis teenib näiteks riigikogu liige ja eksmajandusminister Toivo Jürgenson Äripäeva andmetel Eesti Gaasi aktsiate pealt dividende 7200 krooni.

Eesti Gaasi juhatus vaatas oma reedesel koosolekul üle ka selle aasta investeerimisprogrammi ja otsustas, et firma teeb 19,5 miljonit krooni lisainvesteeringuid Eesti--Läti piirile gaasimõõtejaama rajamiseks ja 18,8 miljonit krooni Eesti Gaasi tütarfirmade aktsiakapitali suurendamiseks.

Gaasimõõtejaama rajamine võimaldab Eesti Gaasil hakata maagaasi tagavara hoidma Läti looduslikes gaasihoidlates.

Eesti Gaasi tütarfirmade aktsiakapitali laiendamisega firmale soovitakse Eesti Gaasi peadirektori Aarne Saare sõnul katta tütarfirmade investeeringuid.

Saar ütles, et kokku kavatseb Eesti Gaas käesoleval aastal teha reaalinvesteeringuid 68 miljoni krooni ja rahalisi investeeringuid 28,3 miljoni krooni ulatuses.

Eesti Gaasi juhatus arutas reedel ka Eesti riigile kuuluvate aktsiate erastamisega seonduvat, kuid aja puudusel selle kohta lõplikku otsust ei tehtud.

ASi Eesti Gaasi aktsiatest kuulub Eesti riigile 39 protsenti, Vene gaasikontsernile Gazprom 30 protsenti, Saksa gaasikontsernile Ruhrgas 15 protsenti, investeerimisfondidele kümme protsenti ja eraisikutele viis protsenti.

Aktsiaseltsi Eesti Gaas eelmise aasta kasum oli 74,5 miljonit krooni ja käive 550 miljonit krooni.

Hetkel kuum