Hoiupangast välja viidav summa jaguneb pankade vahel nii: Virumaa Kommertspanka ja Ühispanka kummassegi 40 miljonit krooni, Põhja-Eesti Panka, Tallinna Panka ja Hansapanka 30 miljonit krooni ning Tööstuspanka 10 miljonit krooni.
Jaan Rüütmann lisas, et sama projektiga seondub ka Hoiupangas jooksvatel arvetel seisnud 90 miljoni krooni üleviimine sama panga tähtajalisele hoiusele suurema tulu teenimise eesmärgil.
Sotsiaalkindlustusamet pakkus pankadele välja vahemiku 10--50 miljonit krooni, mille ulatuses nõustuksid nad sotsiaalkindlustuse vahendeid hoiustama ja vastavalt sellele määrasid pangad ise soovitava summa ja intressid, lausus Rüütmann.
Artikkel jätkub pärast reklaami
«Sotsiaalkindlustusamet määras pankadesse paigutatavate summade suuruse lähtudes panga usaldusväärsusest, mille kinnitas sotsiaalministeerium,» lisas Rüüt-mann.
Sotsiaalkindlustusameti väljalaenatava raha hind on Rüütmanni sõnul 10--11 protsenti aastas ja laenuressursi kestus on üks aasta.
«Läbirääkimiste käigus Tallinna Panga poolt esitatavates tingimustes olulisi muutusi ei toimunud, küll aga panka sissetuleva ressursi hinnas,» ütles Tallinna Panga finantsturgude divisjoni direktor Martti Siimann. «Selle tingis turul toimunud üldine langustendents.»
Tema sõnul kasutab Tallinna Pank 30 miljonist kroonist veidi enam kui pool laenude väljastamiseks, ülejäänu kasutatakse investeeringuteks.
«Sissetulev raha on küll lühiajaline, kuid see aitab pangal riske maandada. See parandab sisse- ja väljalaenatava raha ajalist erinevust, kuna aastast raha on pangal nii suures summas raske leida,» märkis Siimann.
Virumaa Kommertspanga juhatuse esimees Malle Eenmaa ütles, et nende pank hakkab sotsiaalkindlustuse raha kasutama laenude väljastamiseks.
«Virumaa Kommertspank on olnud konservatiivne laenuväljastaja, st suur osa laenuportfellist kaetakse tähtajaliste, mitte nõudmiseni deposiitidega,» märkis Eenmaa.