10. juuni 1996 kell 22:00

PEP lisab aktsiakapitali

Swedfund peaks plaani kohaselt ostma PEPi aktsiaid nominaalhinnaga, mis on PEPi juhatuse esimehe Lembit Kitteri sõnul ka optimaalne. Ühispank ostis kuuendiku PEPi aktsiatest samuti nominaalhinnaga.

Kitteri sõnul kavandatakse PEPi aktsiakapitali laiendamist seniselt 60 miljonilt kroonilt aasta lõpuks 80 miljoni kroonini. Selleks emiteerib pank Kitteri ütlusel ka aktsiaid ühele osale oma senistest klientidest, kokku kümne miljoni krooni ulatuses. Summa jaguneb mitme investori vahel, lisas Lembit Kitter.

PEPi juhatuse aseesimees Jaan Tamm lausus, et panga varasemate aastate kahjumit, mis on tekkinud mitme likvideeritud panga portfelli liitmisest PEPiga, uued omanikud katma ei pea. Panga seniste ja uute aktsionäride vahel sõlmitava lepingu kohaselt jagatakse jooksvalt teenitav kasum osalt seniste omanike antud garantiide kustutamiseks ja uute aktsionäride omanikutuluks.

PEPi juhtkond prognoosib Tamme sõnul panga selle aasta kasumiks 20 miljonit krooni.

Lembit Kitter lisas, et see on konservatiivne kasumiprognoos. Sellel aastal on PEPi kuukasum olnud keskmiselt 1,9 miljonit krooni, mis võib aastakasumiks anda ka 23 miljonit krooni.

4. detsembril 1995 kirjutasid PEPi aktsionärid alla panga saneerimiskavale. Saneerimiskava näeb ette, et aktsionärid reinvesteerivad omanikutulu kuue aasta jooksul, s.o aastani 2001.

Aktsionärid garanteerisid täiendavalt kuni 150 miljoni krooni ulatuses panga aktivaid.

PEPi jooksvalt teenitud kasumi suunab pank vajalikus ulatuses garantiisumma kustutamiseks.

PEPi aktsiatest kuulub praegu pool valitsusele, kolmandik Eesti Pangale ja kuuendik Ühispangale.

1994. aasta lõpus soovisid PEPi omanikuks saada ASiga N-Terminaal seotud firmad Korelon ja Ronhank, Oleg Ljadovi naftafirmaga BKE seotud AS Monert ja ehitusfirma Wiklar.

Põhja-Eesti Pank on suuruselt viies kommertspank Eestis. PEPi bilansimaht oli mai lõpus 1,404 miljardit krooni.

Hetkel kuum