29. august 1996 kell 22:00

Saul vallatles relvaga

Kohale ilmunud politseile ja TV3 «Politseinädala» võttegrupile eesotsas Kalle Mihkelsiga kinnitas Saul relvaseaduse paragrahvile 12 viidates, et tema kasutatud 4,5millimeetrise kaliibriga õhupüss on relvaseaduse mõistes piiramata kasutusega relv.

«Vastavalt relvaseadusele oli ja on mul täielik õigus vabalt soetada ja omada või vallata relvasoetamisloata nimetatud relva,» rääkis Indrek Saul.

Tallinna kesklinna politsei komissari Ago Puusepa sõnul pole politseis nimetatud kuriteosündmust fikseeritud ja 4,5mm õhupüssi kasutamist seadus ei reguleeri. Tema hinnangul midagi ohtlikku ei toimunud, sest ka marjaga visates võib inimest vigastada.

«Järelikult ei ole õhurelva kasutamine avalikus kohas keelatud,» leidis Indrek Saul. «Kuna ümbruse ohustamist politseiametnikud ei tuvastanud, ei ole relvaseadust rikutud.»

«Õhupüss on mõeldud käeharjutamiseks,» kinnitas Saul. «Relvamüüjate sõnul on õhupüsside kõige agaramad ostjad Pääsküla elanikud, kes õhupüssiga prügimäelt tulevaid kajakaid laiali peletavad.»

«Muidugi oleks ma võinud mõne vaiksema koha valida, kuid see oli kõige lähemal,» õigustas end Indrek Saul.

Kinexi ühe omaniku, koolitusfirma Invicta juhtimistreeneri Tiit Valmi sõnul on ta Kinexi büroo ees, elava liiklusega tänaval toimunud vahejuhtumist teadlik, kuid firma juhatus pole seda arutanud.

«Ärieetikat pole rikutud, vahejuhtum on seotud Sauli isikuga, mitte Kinexiga,» väitis Valm. «Tegemist on ühe mehe mõtlematu lollusega.»

Eesti 20 suurema arvutifirma hulka kuuluval Kinexil on neli eraisikust omanikku: Tiit Valm, Indrek Saul, Rein Haljand ja Merike Aasma. 15% firma aktsiatest kuulub rahvusvahelisele arvutikontsernile ICL.

Hetkel kuum