1. september 1996 kell 22:00

Võõrastemaja vanalinna

Firma CDS Hotellid on rentinud eraisikust majaomanikult Viru tänaval Kanguri poe teisel korrusel viieks aastaks ruumid, sama pikk peaks olema ka võõrastemaja investeeringute tasuvusaeg, rääkis Lõhmus. Tema sõnul saab firma suurema osa ehituseks vaja minevast rahast Hoiupangalt, osaliselt finantseeritakse projekti ka omavahenditest. Võõrastemaja hakkab ehitama firma Rantek.

Rendisumma on Lõhmuse sõnul keskmine ja tema väitel märgatavalt madalam kui esimese korruse kauplusepindadel.

Rajatava võõrastemaja ruumid olid varem büroopinnad.

Võõrastemajas ehitatakse Lõhmuse sõnul välja üheksa ühe- ja kahekohalist numbrit kokku 16 ööbimiskohaga. Võõrastemajja pole kavas luua kohvikut või restorani, klientide toitlustamise leping on sõlmitud kõrvalasuva Kõvera Kõrtsiga.

Lõhmus lausus, et vanalinnas on mõttetu orienteeruda kõrgemale tasemele kui kahetärnihotell, selle määrab ka parkimisvõimaluste puudumine.

Viru tänavale rajatav võõrastemaja hakkab kuuluma keskmisse hinnaklassi, kus ühe ööpäeva hind on alates neljasajast kroonist isiku kohta.

Praegu on Tallinna vanalinnas arvestatav ööbimiskoht vaid Rataskaevu hotell, üle aasta on veninud Raekoja platsi äärde Kalle Tenno ja ASi Teenrid kavandatud eliithotelli projekti teostamine.

Marko Lõhmus märkis, et mujal maailmas on väikesed vanalinnas asuvad hotellid väga populaarsed, näiteks Stockholmis on neid väga palju.

Hetkel kuum