22. september 1996 kell 22:00

Eesti Raudteele on Nivad üle jõu

Konkursikomisjoni esimees, Eesti Raudtee infra-struktuuri direktor Kaido Simmermann ütles, et ettevõte oli nõus 25 Niva eest maksma kaks miljonit krooni. Tema sõnul taheti autod osta kasutamiseks raudtee side- ja teemeistritele.

Simmermann tunnistas, et automüügifirmad ei teinud ostetavate autode hulga pealt mingit hinnaalandust. Pakkumuste suurus jäi tema sõnul vahemikku 2,6--4 miljonit krooni.

Pakkumuse Nivade müügiks tegid kolm Eestis Nivasid müüvat aktsiaseltsi -- Belesta, Lada Eesti ja Lada Keskus.

Äripäevale teadaolevalt liisis Eesti Raudtee endale enam-vähem samal ajal uue Nissan Maxima QXi, mida kasutab ettevõtte peadirektor Parbo Juchnewitsch ja mille hind koos liisingfirmale ta-sutava intressiga on 300 000--400 000 krooni.

Kaido Simmermann ei osanud öelda, kas Eesti Raudtee korraldab lähiajal autode ostmiseks välja uue konkursi. «Me töötame veel selle kallal,» lisas ta.

Juhan Peusha Lada Keskusest väitis, et nende firma pakkumus Nivade müügiks oli täiesti soodne. Lada Keskus tegi tema väitel pakkumuse kolme erineva modifikatsiooni osas, millest sõltus ka autode hind.

Peusha ütles, et Lada Keskuse pakkumuse suurus oli 2,5 miljonit krooni. Tema sõnul võib kahe miljoni krooni eest saada vaid 25 pruugitud Nivat. Teisest küljest näitab väide kõrge hinna kohta Peusha sõnul seda, et konkursikomisjoni liikmed ei kujuta endale ette autode hindu.

Lada Eesti peadirektor Tiido Jakobson ütles, et nende firma pakkumus oli nii soodne, et rohkem polnud võimalik autode hinda alla lasta. Jakobsoni sõnul küsis Lada Eesti ühe auto eest koos käibemaksuga 94 400 krooni. Niva kauplusehind on 97 500 krooni.

Hetkel kuum