29. oktoober 1996 kell 22:00

Peterburi maine eestlaste silmis paraneb

«Peterburis on palju rohkem vaadata kui Helsingis,» ütles reisibüroo Tarmotuur direktor Tarmo Roosalu. Tarmotuur on korraldanud Peterburi reise alates maist, seni on iga kuu saadetud Venemaale üks grupp turiste. Põhiliselt sõidavad Peterburi kooliõpilaste grupid, lausus Roosalu.

Eestist korraldab praegu turismireise Peterburi 4--5 reisibürood.

Turismifirmade liidu tegevdirektor Leelo Ilbis märkis, et Peterburi piirkond on eestlaste jaoks väga atraktiivne ja huvi selle vastu pidevalt kasvab. Praegu on tema sõnul näiteks kuulus Ermitaazh täis Eesti kooliõpilasi.

Kevadel plaanib hakata bussireise Peterburi korraldama ka Baltic Tours. «Kui seni on Venemaad kardetud, siis nüüd hakkab see aeg mööda saama ja rahval on jälle Venemaa vastu igatsus tekkinud,» kinnitas Baltic Toursi müügijuht Edvard Mihkelsaar. Tema sõnul läks nende reisibüroo sügisene proovireis edukalt ja kõik kohad bussis müüdi välja.

Mihkelsaar ütles, et Peterburi valiti Venemaal välja seetõttu, et Moskva on bussireisi jaoks liiga kauge, lennureisi hind kujuneb aga väga kõrgeks.

Tarmo Roosalu andmetel korraldavad Venemaa-reise ka mitu Eestis tegutsevat poolpõrandaalust firmat, kel pole selleks litsentsi. Ta tõdes, et Venemaa-reiside korraldamine on kasulik vaid siis, kui õnnestub terve buss välja müüa. Tavaliselt tulevad turismifirmad Venemaa-reiside korraldamisega ots otsaga kokku, teadis ta.

Leelo Ilbise sõnul on üheks takistuseks Peterburi reiside korraldamisel see, et heal tasemel hotellide ööpäeva hind on suurlinnas nii kõrge, et neid on väga raske turistidele müüa. Olukord peaks normaliseeruma siis, kui Peterburis valmib mitu kavandatud suurhotelli, mis löövad hotellihinnad alla, lausus ta.

Reisibüroo Cassandra tegevdirektori Heldi Meeritsa sõnul on Venemaa-reiside suurim probleem viisade saamine. «Kuna otse konsulaadiga suhtlemisel oli raskusi, ostame nüüd viisad teise firma käest,» ütles ta.

Edvard Mihkelsaare sõnul Baltic Toursil viisade saamisega probleeme ei ole, kuna neil on konsulaadiga head suhted.

Hetkel kuum