7. november 1996 kell 22:00

Tallinna ettevõtja ihkab enam hiilgust

Tallinn

ärilõuna: Astoria

argilõuna: Vanaema Juures

spordiklubi: TOPi ujula

kogu pere lõõgastus: --

ööklubi: Roheline Ämblik

külaliste majutus: Viru hotell

kultuuriasutus: Estonia teater

Allikas: kümme Äripäeva lugejat Tallinnast

Küsitluses osalenud Tallinna ettevõtjad tunduvad olevat tavapärasest erinevad, kuna seitse neist eelistab lõunatada kodus ning suurem osa ei pea näiteks külla tulnud äripartneri eest hoolitsemist oluliseks. Kui aga välja minnakse, peab koht olema tipptasemel.

Nii nimetati ärilõunaks sobiliku restoranina vaid Astoriat, Elyséed, Margarethet ja Gloriat. Argilõunaks sobivad Vanaema Juures, Peoleo, Itaalia kohvik Müürivahe tänaval, Rendez-Vous ja Kalle Kusta Viru tänava alguses. ASi Pinus juhataja Edgar Maidla kiidab Itaalia kohviku hubast interjööri, alkohoolikutest vaba seltskonda ja suurt jäätisevalikut.

Sportimisvõimalustest pakuti enim TOPi ujulat kui kohta, milles võib alati kindel olla. Järgnes Tallinna 54. keskkooli, ASi Estam ja Loo ujula. Enamik vastajaid ootab suusahooaja algust, et siis Nõmme või Järve metsa suusatama minna.

Õhtuse meelelahutuse suhtes oli enamik vastajaid skeptilised. Tõsiselt võetaval töömehel ei saavat selleks aega jääda. Kaks vastajat on viimasel ajal sattunud Rohelise Ämbliku lokaali, mis jättis viisaks mulje. ASi Voicecom tegevdirektor Heiki Silem jääb truuks soliidsele Bonnie & Clyde'ile.

Pereüritustest teadsid vastajad vähe. Kui eelkooliealistele veel midagi toimub, siis 10--15aastastele mõeldud üritusi on tõenäoliselt nii vähe, et neid ei märka. Kaks vastajat plaanivad tänavu lastega Viimsi jõulumaad külastada. Enn Norman ASist Vatu Auto osaleb perega aprillis ja oktoobris toimuval rabajooksul.

Majutusvõimalustest eelistas viis vastajat Viru hotelli, tuginedes valikul väliskülaliste arvamusele. Nimetati Olümpiat, Palace'i, EMI hotelli ja Centrali. Kümne kuu jooksul esmakordselt mainiti Endla tänava rahulikku ja hubast Mihkli hotelli. Kesklinna hotellide miinus on piiratud parkimistingimused.

Kultuurisündmustesse ja -asutustesse suhtusid vastajad nagu õhtusesse meelelahutussegi: õigel töömehel polevat kultuuriüritusteks aega. Kuus vastajat jäid sellele küsimusele vastuse võlgu. Ülejäänud teadsid nimetada Estonia teatrit, näiteks ASi Vatu Auto direktor Enn Norman läheks balletti vaatama. Teati, et aeg-ajalt toimuvad kontserdid linnahallis. Suvel tasub külastada Rocca al Maret.

Hetkel kuum