18. november 1996 kell 22:00

Boris Oks lahkub ametist

Eesti Tubaka pearaamatupidaja Urmas Raidalu kinnitas, et eilsest on Boris Oksa asemel ametis uus inimene, kuid tema nime ei soovinud Raidalu öelda. «Mul ei ole selleks volitusi,» sõnas ta vaid.

Ka Eesti Tubaka juhatuse liige Sven Papp ei soovinud täpsemalt kommenteerida Boris Oksa lahkumist firmast.

«Fakt on see, et Boris Oks on pensioniealiseks saanud ja pensionile ta ka läheb, kuid rohkem ma ei tahaks praegu kommenteerida,» lausus Papp.

Boris Oksalt ei õnnestunud Äripäeval eile kommentaari saada.

Raidalu rääkis, et kuna Eesti Tubakas muudetakse tootmisfirmast turundusfirmaks, siis selle kohaselt tuleb ka uute funktsioonidega inimesed tööle võtta ning senised välja vahetada. «Praegu see juhtkonnavahetuse protsess käibki,» ütles Raidalu.

66protsendiliselt Rootsi tubakafirma Svenska Tobaksi omanduses olev Eesti Tubakas lõpetas tootmistegevuse Eestis selle aasta sügisel ning praegu toodetakse firma kaubamärgiga sigarette Rootsis Malmös emafirma tehases.

Põhimõttelise otsuse Eestis tootmise lõpetamise kohta langetas Eesti Tubaka juhatus selle aasta alguses, kui selgus, et Eesti riik, kes on ka ülejäänud aktsiate omanik, ei soovi firmat soodusaktsiisidega toetada. Selle aasta algusest kehtib Eesti tubakatoodete suhtes lääne sigarettidega võrdne aktsiisimäär 3 krooni paki pealt.

Riik müüb oma osaluse Eesti Tubakas selle aasta lõpus.

Eesti Tubakas on praegu tööl ligikaudu 55 inimest. Ülejäänud 200 Eesti Tubaka töötajat on tänaseks koondatud.

Hetkel kuum