9. veebruar 1997 kell 22:00

Seenekasvatajad tasuvad Võhma kombinaadi ostusumma

Pankrotihaldur andis Võhmasse ?ampinjonikasvatust rajada kavatsevale Trade Energy Bestile aega lihakombinaadi eest tasumiseks kuni 10. veebruarini. Nädal aega tagasi esitas lihakombinaadi ostust huvitatud firma pankrotihaldurile lõpliku ostupakkumuse, mis jääb veidi alla viie miljoni krooni.

Jaak Karu ütles reedel, et raha tasumisega ettenähtud tähtajaks probleeme ei teki. «Esmaspäeval maksan esimese osa ostusummast ära,» kinnitas ta.

Võhma lihakombinaadi pankrotihaldur Arno Mägi on läbirääkimiste käigus Trade Energy Besti maksetähtaega kaks korda edasi lükanud, kuna firma pole esitanud pangagarantiid. Mägi ütles, et kui firma ka täna raha ei maksa või ei esita pangagarantiid, müüakse kombinaat tükikaupa. «Me ei kavatse enam oodata,» kinnitas Mägi.

«Linna seisukohalt pole halb, kui tekib kolm-neli väikest tööstust, näiteks väiksem lihatööstus ja õmblustöökoda,» lausus Mägi.

Ta ütles, et Trade Energy Bestil jääb ka juhul, kui ettevõte müüakse tükikaupa, võimalus osta neid huvitav osa. «Trade Energy Best vajab niikuinii põhiliselt tootmistsehhi, mitte kogu kombinaati,» lisas Mägi.

Trade Energy Best kavatseb rajada Võhmasse ?ampinjonitehase, mille lõplik maksumus on 85 miljonit krooni. Ettevõtjate endi sõnul krediteerib projekti 60 miljoni krooniga üks Hollandi pank, ülejäänud raha leiavad Trade Energy Besti Eesti osanikud omavahenditest. Jaak Karu sõnul kestavad praegu läbirääkimised Eesti pankadega, et need garanteeriksid Hollandist saadava laenu.

Karu märkis, et projektis osalejate arv on kasvanud. Lisaks ?ampinjonide kasvatamisele plaanib firma hakata valmistama ka muid toiduaineid, nagu kuivsegud, supid ja kastmed, ütles ta.

Hetkel kuum