3. märts 1997 kell 22:00

Eliitkool soovib rohkem raha

Varem 7. keskkoolina tuntud Inglise kolledzh kolis möödunud aastal oma senisest Hariduse tänava hoonest välja, kuna see tagastati Prantsuse lütseumile.

Kolledzhi uue hoone renoveerimine oli selle aasta alguseks maksma läinud 35,3 miljonit krooni. Kooli sisustus maksis 5,2 miljonit krooni ja selle ostis kesklinna valitsus kolmeaastase liisinguga ASi Eesti Tööstusliising kaudu.

Välja ehitamata on puhketsoon ja ärklikorrusele kavandatud 32-kohaline ühiselamu. Puhketsooni ärajäämine tähendas ühtlasi, et osa siseseinteks kavandatud seinu osutusid välisseinteks, mis võib kolledzhi direktori Rein Rebase väitel põhjustada hoone kiire amortiseerumise.

Tallinna haridusameti juhataja Leonid Fiveger nendib, et töid tehti niigi rohkem, kui õppetöö alustamiseks hädapäraselt tarvis. «Ruutmeetrile kulus 7500 krooni, rohkem investeerida ei olnud lihtsalt võimalik,» laiutab ta käsi.

Rebase pahameelt võib muidugi mõista, kuna süües kasvab isu, lisab Fiveger.

Vihjed priiskamise kohta, mis ajakirjanduses levivad, ärritavad Rebast. Tema sõnul on liigselt üles puhutud ka mööbliost Soomest. «ISKU ei olnud pakutust küll kõige odavam, kuid meie arvates oli selle hinna ja kvaliteedi suhe kõige mõistlikum,» lausub Rebane.

Kui Prantsuse lütseumi vanas majas oleks olnud näiteks 47. või 62. keskkool, oleksid nemadki täpselt samuti saanud uue hoone, peab Rebane Inglise kolledzhi hoone remonti paratamatuks.

Mina ei või Hariduse tänava hoone sisustamisel erikabinettide sisseseadest unistadagi, nendib Prantsuse lütseumi direktor Lauri Leesi samas. «Mööbli ostame Eestist. Minu patriotismitunne on nii suur, et Uus-Meremaalt ma tellima ei hakka. Ja lapsed on ju lapsed, nagunii nühivad mööbli ära, olgu see milline tahes,» räägib ta.

Tallinna tänavusest eelarvest läheb haridusasutuste ehituseks ja remondiks 42 miljonit krooni, millest Gustav Adolfi gümnaasium saab 17 ja Prantsuse lütseum lisaks eelmise aasta kolmele miljonile 8,5 miljonit.

Gustav Adolfi gümnaasium jääb kindlasti lõpuni renoveerimata, sest tegemist on Tallinna vanima koolihoonega, mis on põhjalikult amortiseerunud, märgib Leonid Fiveger.

Leesi kinnitusel jääb ka lütseumil rahast puudu. «Minu hinnangul jääb töid teha mõne miljoni eest,» selgitab ta. «Kindlasti ei suuda me korrastada maja fassaadi. Aga ma ei ole väga nõudlik, peaasi, et saame õppetööd alustada.»

Hetkel kuum