28. aprill 1997 kell 22:00

Safrani juht jõuab Tallinna kolmapäeval

1924. a sõlmitud USA ja Eesti vastastikuse kurjategijate väljaandmise lepingust lähtuv Belokoni Eestisse toomine läheb maksma üle 60 000 krooni.

Koos keskkriminaalpolitsei ametnikuga läksid petturluses süüdistatavale järele ka K-komando liikmed, ütles Interpoli Eesti keskbüroo direktor Priit Kelder. Politseiameti pressiesindaja Aet Truu lisas, et liigse tähelepanu vältimiseks ei avalikustata ilmselt Belokoni saabumise täpset aega.

OÜ Safran pankrotihaldur Maire Arm tõdes, et laenukontorina tegutsenud firma pankrotiprotsess ei ole kuigivõrd edasi nihkunud. Vahepeal alustati Safrani tütarfirma, Safrani Investeeringute ASi pankrotimenetlust.

Armi sõnul on praegu Safrani ja Safrani Investeeringute vahel tekkinud õiguslik vaidlus selle üle, kumba pankrotipessa kuulub Lasnamäel Pae tänavas asuv kolmekorruseline hoone, millele seniajani pole suudetud ostjat leida. Arm avaldas siiski lootust, et kõnealuses vaidluses suudetakse saavutada kohtuväline lahend. Safrani Investeeringute ASi pankrotihalduriks on nimetatud Lauri Paulus advokaadibüroost Heta.

Safrani vastu on üle 350 võlausaldaja esitanud 24 miljoni krooni ulatuses nõudeid. Otseselt Sergei Belokoni süüdistatakse enam kui miljoni krooni riisumises.

Sergei ja tema vend Aleksandr lahkusid Eestist 1995. aasta septembris, võttes kaasa kõik Safrani sularahavarud. Kui Sergei varjus koos oma naise ja lapsega USAsse, siis Aleksandr on seni kadunud. Arvatavasti varjab ta end Moskvas.

Vahetult pärast Eestist lahkumist saatis Sergei Belokon Tallinna faksi, milles väitis, et oli sunnitud põgenema maffia kättemaksu eest.

Hetkel kuum