3. juuli 1997 kell 22:00

Reklaamitegijad unistavad Cannes'i äravõitmisest

Möödunud nädala lõpul Prantsuse väikelinnast Cannes'ist koju saabunud Pikandi ja Divisioni kujundusjuhi Andrus Lemberi osalemine festivalil läks maksma 100 000 krooni.

Näha ja tunda neid, kes reklaame teevad ja tunnetada meeleolu, mis seal valitseb, see on oluline, sõnastab Pikand sõidu peaajendi. Ta oletab, et kokku nägi umbes 4000 filmi näidatud 6000st. Cannes'is konkureeris ka paar tuhat trükireklaami.

90ndatel on edukalt pakutud jämedat Skandinaavia huumorit ja ameeriklaste megaprojekte. Nüüd on kätte jõudnud aeg, kus hea huumoriga näidatakse globaalseid asju ühendatuna isikliku eluga, kirjeldab Divisioni meeskond reklaaminduse ajastu kontseptsiooni.

Andrus Lember ütleb, et informatsiooni hulka, mida Cannes'is pakuti, oli raske haarata. Tõeline ime on, kui sa mõtled mõtteid, mida Cannes'is välja ei käida, lisab ta.

Pikandi sõnul on festivali külastamise eesmärk mingisugune auhind seal kunagi võita. Sotsialismiajal võitis Cannes'is hõbeda Priit Pärna energiasäästu reklaam. Võitis sotsialismi eripära ja Priit Pärna käekiri, kinnitab Pikand.

«Tõsine reklaamfilm, milles on toode, mis on meedias olnud ja mingi tulemuse andnud, võib võita juba järgmisel aastal. On vaja head ideed ja õnne,» lisab ta.

Reklaamfilmi eelarve maailmas on keskmiselt miljon dollarit, Eestis aga 200 000--300 000 krooni. Pikandi sõnul on keeruline klienti veenda reklaamieelarvet suurendama.

Samuti poleks Eesti toote reklaamklipp ilmselt Cannes'is edukas, arvab Pikand. Ta ütleb, et teine pool õnne on leida sobiv toode.

Hetkel kuum