10. juuli 1997 kell 22:00

9.--12. juulil Viljandis

Jaani kirikus, Pauluse kirikus, Viljandi muuseumi hoovis, Köömneaidas

vanamuusikafestival

Just nii kõlab Viljandi seekordsete vanamuusikapäevade moto, sest keskendutud on renessanssi- ja barokiajastul Itaalias kirjutatud muusikale.

Kõik esinejad on väärt täissaale: Trio Veracini Inglismaalt, lautomängija Paul Beier ja gambavirtuoos Paolo Pandolfo Itaaliast. Ja muidugi eestlased: Hortus Musicus, Linnamuusikud, Eesti filharmoonia kammerkoor, Tallinna kammerorkester jmt tõotavad muusikaelamusi.

Suvepealinn

11.--13. juulil

nädalalõpuüritused Pärnus

Homsest saab Pärnust magnet teatrihuvilisele eestlasele, kel tööajal pole õnnestunud tutvuda Endla tegemistega. 12. juulist 3. augustini esitatakse teatri eri lavadel iga päeva algusega kell 19 või 22 etendus Endla mängukavast. Pärnu ooperi ja balleti fond alustab suvehooaega performance'iga täna õhtul kell 21 vanalinna kooli hoovil. Pealkiri lubab lustlikku vaatemängu: «Richard Straussi uskumatud seiklused Pärnu vanalinna kooli hoovil».

Esmaspäevani kestab 11. visuaalse antropoloogia festival Chaplini kultuurikeskuses ja Ranna kinos. Homme õhtuks selguvad parimad filmid, mida kinohuviline saab näha pühapäeva hommikul kella 10st. Pilet maksab 30 krooni.

Ärge unustage veemõnusid! Suur veefestival Watergate 97 pakub mitmekesist tegevust nii lastele kui vanematele.

11. juulil kell 20 Keila Mihkli kirikus

Boris Björn Baggeri ja Siiri Sisaski kontsert, pilet 85 krooni

Lauljatar Siiri Sisaski ja Karlsruhe muusikakooli õppejõu kitarrist Boris Björn Baggeri edukas koostöö on kestnud juba mõnda aega, kuid Eesti publik on sellest seni vähe osa saanud.

Kuna tegemist on omanäoliste muusikutega, tasub veel täna õhtul Keilasse neid kuulama sõita. Vaevalt et on palju neid, kes kuulnud Sisaski esituses klassikalist muusikat 18. sajandist kuni tänapäevani.

Kontserdil teevad kaasa Ellerheina ja Tallinna muusikakeskkooli baasil loodud noortekoor, Mait Martin kitarril ja Tõnis Tüür bassil.

Vibupäev

13. juulil kell 13.13

Tartus Toomemäel vibupäev,tasuta

Vaid paar nädalat on jäänud Emajõelinna grandioosse suveetenduseni «Robin Hood», mistõttu otsustas Emajõe suveteater näidata linnarahvale seikleja relvastust.

Toomemäel toimub pühapäeva keskpäeval vibupäev, mis peaks huvi pakkuma nii lastele kui täiskasvanutele. Esinevad parimad vibulaskurid, ehk ka Robin Hood ise. Korraldajate sõnul saab mõni pealtvaatajagi vibu lasta.

Hetkel kuum