17. august 1997 kell 22:00

Nomura ja Paribas huvituvad Eesti Telekomist

Tõenäoliselt soovivad Eesti Telekomi erastamist korraldada ka Eesti firmad, näiteks Leedu sidemonopoli Lietuvos Telekomase erastamisnõuniku leidmiseks korraldatud konkursil osales Talinvest koos Banque Paribasega ja Hansa Investeeringud koos pangaga Flemings, rääkis Sõmera.

Talinvesti tegevdirektori Peeter Saksa kinnitusel osaleb Talinvest kindlasti Eesti Telekomi erastamisel. Saks ei välistanud, et sarnaselt Leeduga tehakse ka Eestis koostööd Banque Paribasega.

Teede- ja sideminister Raivo Vare kinnitas Eesti Telekomi erastamiskava juuni keskel. Selle kohaselt paneb riik kolmandiku Eesti Telekomist järgmisel aastal üheaegselt Tallinna väärtpaberibörsile ja ühele rahvusvahelisele börsile müüki.

Eesti Telekomi müügimemorandumi koostaja ning börsile viija leidmiseks korraldatakse konkurss järgmise aasta esimesel poolel, lausus Sõmera. Kas see on avatud konkurss või kutsutud osalejatega, ei ole veel otsustatud, lisas ta.

Riik omab Eesti Telekomi kaudu osalust ASides Eesti Telefon, Eesti Mobiiltelefon (EMT), Telemedia Eesti, Eesti Kaugotsing ja Esdata.

Eesti Telefoni ja Eesti Mobiiltelefoni peab riik strateegilisteks ettevõteteks ja seal jääb aktsiate kontrollpakk esialgu riigi kätte.

Väiksemates sidefirmades, nagu Eesti Kaugotsing, Telemedia Eesti ja Esdata, võib riigi osaluse müük alata veel tänavu. Riigile kuuluvate aktsiate eelisostuõigus on teistel nimetatud firmade osanikel, seda hinnaga, mis kujuneb avatud enampakkumisel.

Eesti Telekomi täpse erastamiskava peaks valitsus kinnitama sel sügisel.

Hetkel kuum