14. september 1997 kell 22:00

Börsiuudised

- Viisnurk. ASi Viisnurk 1997. a esimese 8 kuu realiseerimise netokäive oli 107,5 mln kr ja puhaskasum 8 mln kr (80% kasumiprognoosist). Eelmise aasta sama perioodi näitajad olid 79,9 mln kr käivet ja 1,1 mln kr kasumit. Augustis teenis Viisnurk 850 000 krooni puhaskasumit.

- Estiko. ASi Estiko juhatus kutsub 19. septembril kokku aktsionäride erakorralise üldkoosoleku. Koosolek arutab Estiko taotlust aktsiate noteerimiseks börsi lisanimekirjas ning aktsiaseltsi põhikirja kooskõlastamist börsi nõuetega. Ettevõtte juhatus annab aktsionäridele ka ülevaate Estiko majandustegevusest sel aastal. Koosolek toimub 19. septembril kell 11 Tartus, Vanemuise kontserdisaalis. Kui selleks ajaks ei ole registreerunud vähemalt pool häältest, kutsub Estiko juhatus kokku uue koosoleku tunni aja pärast. Vastavalt äriseadustikule ei ole üle 50 protsendi häälte olemasolu siis enam vajalik. Lõuna-Eesti tööstus- ja kaubanduskontserni Estiko aktsiad on kaubeldavad börsi vabaturul alates möödunud aasta septembrist.

- Tallegg. Linnulihatootja ASi Tallegg nõukogu otsustas viia oktoobris läbi aktsiaemissiooni ja taotleb aasta lõpus aktsiate noteerimist Tallinna börsi lisanimekirjas. Kinnise emissiooni käigus emiteerib Tallegg üle 800 000 aktsia alghinnaga 38 kr. Emissiooniga loodab Tallegg teenida 28 miljonit krooni, ütles ASi Tallegg juhatuse esimees Ants Käsper BNSile. Käsperi sõnul tingis aktsiate börsil noteerimise vajaduse firma kiire areng viimastel kuudel ning suur investeeringute vajadus. Tallegg toodab Eesti turule 400 tonni linnulihatooteid kuus ja ekspordib 100 tonni kuus. Ettevõtte seitsme kuu netokäive oli 150 miljonit ja kasum 7,5 miljonit krooni. Selle aasta käibe- ja kasumiprognoos on vastavalt 200 ja 10 miljonit krooni. Talleggi aktsiaemissiooni korraldab Ühispank.

Hetkel kuum