17. september 1997 kell 22:00

Sundlõpetamise määrus läheb ümbertegemisele

Septembri alguses jõudis mitmesse ametkonda Paul Varuli ja Priidu Pärna allkirja kandev justiitsministri määrus äriregistrisse kandmata ettevõtete sundlõpetamise korraldamise kohta. Pärast õiguskantsleri tehtud märkusi läheb määrus ümbertegemisele ning lähipäevil on oodata uut varianti, kinnitas Kalle Liebert ministeeriumi avalike suhete osakonnast. Et määrust ei jõutud Riigi Teatajas avaldada ning seoses sellega pole see ka jõustunud, pole vaja eelmist varianti kehtetuks tunnistada.

Notar Tiit Sepp ütles, et kõnealuse määruse puudumine tekitab suurt segadust. Sepa sõnul on temagi laua peale jõudnud esimese variandi suurim möödalaskmine ettevõtte seisundi määramises enne äriregistrisse kandmist. Selles on öeldud, et kui ettevõtteregistris registreeritud ettevõte esitas hiljemalt 1997. aasta 1. septembril ümberregistreerimisavalduse, aga teda ei ole veel äriregistrisse kantud, siis tegutseb ta senises korras edasi. Kui aga kohus jätab ümberregistreerimisavalduse rahuldamata, loetakse ettevõte sundlõpetatuks alates 2. septembrist 1997.

Tiit Sepp avaldas arvamust, et paljudel juhtudel võidakse registrikandest äraütlemiseni jõuda alles järgmise aasta kevadel. Lahtiseks on jäetud aga see, mis saab sel juhul ettevõtte poolt pärast 2. septembrit sooritatud tehingutest, tõdes Sepp.

Hetkel kuum