22. oktoober 1997 kell 22:00

Jüri Käo asub juhtima Eesti Energia haldusnõukogu

Ehkki enne eilset koosolekut levis arvamus, et uus haldusnõukogu võib teha ka ettepanekuid muutusteks Eesti Energia tegevjuhtkonnas, märkis Käo, et see ei olnud arutluse all. «Me ei jõudnudki oma jutuga Eesti Energia tegevjuhtimise tasemele,» märkis ta.

«Muutusi on vaja juba seetõttu, et Eesti Energia ees seisavad väga suured reorganiseerimise plaanid. Inimesed, kes pikka aega on ühes struktuuris töötanud, ei ole tihtipeale aga muutusteks valmis,» lisas Käo samas.

Võimalikud muutused Eesti Energia juhtkonnas saavad Käo sõnul toimuda alles siis, kui haldusnõukogu on mõnda aega töötanud ning on välja kujunenud selgem pilt ettevõttest.

Jüri Käo kaheks asetäitjaks valiti eile Hoiupanga juht Olari Taal ja Aivar Sool maksuametist.

«Nagu see tihtipeale on, mind lihtsalt räägiti pehmeks,» põhjendas Käo haldusnõukogu esimehe koha vastuvõtmist. Mind ei palunud mitte niivõrd riigi esindajad, kuivõrd ettevõtjad, sest Eesti Energia efektiivsest tööst sõltub ju tegelikult kogu Eesti majandus, lisas ta.

«Eesti Energia muidugi võtab oma aja, kuid ma ei usu, et ta seda aega nii traagiliselt võtaks,» sõnas Käo. «Ilmselt tuleb aga koomale võtta muid tegemisi Norma Grupi ja Eesti Energia kõrval.»

Eilsel haldusnõukogu koosolekul jagasid majandusministeeriumi kantsler Margus Leivo ja ministeeriumi nõunik Arvi Hamburg haldusnõukogule esmased ülesanded.

Kaks põhilist asja, mis nüüd kohe töösse tulevad, on Käo sõnul Eesti Energia ümberkujundamise ja erastamiskava läbivaatamine ning ettevõtte järgmise aasta eelarve kinnitamine.

«Haldusnõukogu tahaks kiirkorras ümberkujundamise ja erastamise kavasse mõningad parandused sisse viia, enne kui valitsus hakkab seda kinnitama,» lausus Käo.

Järgmisel kolmapäeval toimuval haldusnõukogu koosolekul keskendutakse Käo sõnul just selle küsimuse läbivaatamisele. Järgnevalt peab haldusnõukogu läbi vaatama ja kinnitama Eesti Energia 1998. aasta eelarve.

Hetkel kuum