30. oktoober 1997 kell 22:00

Venemaa endiselt kõikuv

Läti aktsiad tugevnesid neljapäeval, kuid meeleolu börsil jäi ettevaatlikuks. Põhimõtteliselt võiks investorite vähenev huvi erastamisväärtpaberite vastu lähemal ajal aktsiate hindu turul tõsta. Siiski ei saa optimistlikke ennustusi teha enne, kui trend nii maailma turgudel kui Eestis täpsemalt selgub. Põhinimekirjas tõusid viis aktsiat seitsmest, sealhulgas ka turuliider Unibanka

Leedu börsil hinnad tõusid ning maaklerite hinnangul hakkavad investorid raske nädala järel turule tagasi pöörduma, püüdmaks tekkinud soodsat hinnataset. Siiski on nende lähenemises tunda elutervet ettevaatust. Ka välisinvestorid on turule naasmas ning järgmiseks nädalaks võiks tavapärane kauplemisrütm taastuda. Põhinimekirjas langes pisut vaid Vilniuse pank, Hermis aga püsis samal tasemel. A-nimekirjas ennustatakse tõusu kahele Leedu energeetikafirmale ning kindlustusseltsile Draudimas, mis ka eile tugeva tõusu tegi.

Vene RTS-süsteemi aktsiad langesid taas rängalt, jätkates viimasel nädalal kestnud volatiilsust. Enim kannatasid likviidsemad aktsiad nagu ÜES ja Lukoil. Norilski Nikkel langes 18% peale teadet, et Jenissei jõe erakordselt madal veetase sunnib vähendama valmistoodangu väljavedu tehastest kuni 20%. Kamaz, mis teatas tootmise osalise peatamise jätkumisest veel nädala võrra jätkas pikka langust.

Kolmapäevane kauplemine USA turgudel oli taas äärmiselt volatiilne ning ka käive oli äärmiselt suur. Dow lõpetas raske päeva napilt plussis, kuna laiem turg ja Nasdaq isegi langesid pisut. Greenspan rahustas kommentaaridega pisut turgu, nimetades viimast kriisi tervistavaks. Fedi intressimäärade tõusu analüütikud hetkel ei usu just nimelt kapitaliturgude suure volatiilsuse tõttu. Probleemide ees olid naftafirmad, kuna kardetakse nafta hinna tõusu pärast USA ja Iraagi suhete järjekordset halvenemist, kuna probleemidel on suur kasvupotentsiaal ja mõju turgudele.

Hetkel kuum