4. detsember 1997 kell 22:00

Kas pangad täidavad oma kasumiprognoosid?

Praegu on kogu selle fi-nantsturu ja rahaturu instrumentidega seonduv niivõrd heitlik ja närviline. Igasugune selline mitte argumentidel põhinev signaal võib mõjuda halvasti.

Eriti mis puudutab börsiettevõtteid, nende suhtes mistahes arvamust avaldamast. Seetõttu ma parem hoidun sellisele küsimusele vastamast.

Kui ma ütlen, et näiteks kommertspank B või pank C ei täida igal juhul oma käesoleva aasta prognoosi, ja ma arvan, et see pank läheb järgmisel aastal põhja, siis sellega kaasneb ju igal juhul kohe mingi reaktsioon aktsiaturul.

Niipalju ma ütlen, et kui need kolm panka hindasid oma aktsiaportfellid ümber ja kahjum tekkis sellega, siis tegelikult ma kartsin suuremat kahjumit.

See on lihtsalt minu kommentaar sellele, mis ma nägin. Aga midagi niimoodi ennustada, seda ma tõesti ei julge.

Arvan, et see ei ole üld-segi oluline, kas nad saavad täis või ei saa. Palju olulisem on see, et neid prognoose sedasi muudetakse. Öeldakse, et tuleb selline kasum, siis kuu keskel öeldakse, et tuleb hoopis nullkasum ja lõpuks tuleb 12 miljonit miinust. Muidugi on selge, et sellist suurt börsikrahhi ei olnud võimalik ette ennustada. Seda ma usun küll, et Hansapank saab kasumi täis. Ühispanga puhul pole enam tähtsust, neil vist ongi juba kasum täis saadud. Kui septembri alguses tuli prognoos välja, siis oli see saja tuhande kroonise täpsusega, nüüd järsku muudetakse prognoosi, kusjuures prognoosiks jääb kasum, mis on praeguseks hetkeks teenitud. Minu meelest on see kummaline. Arvan, et Hoiupank muudab oma kasumiprognoosi. Keegi pole rääkinud, kuidas neil kindlustusseltsiga läheb, millel on ka väga suur aktsiaportfell. Tallinna Pank ja Forekspank saavad prognoosi täis.

Hetkel kuum