15. detsember 1997 kell 22:00

Guatemalas tasub maitsta kohvi ja süüa maisiroogi

Enamikus Guatemala kohvikutes ja restoranides valmistatud toidud moodustavad segu ameerika, argentiina, hiina, saksa, itaalia, mehhiko ja hispaania köögist, mistõttu spetsiifilisest guatemala köögist rääkida ei saa.

Guatemalalaste toidud on väga lihtsad. Nad söövad palju maisi, mistõttu enamik roogi valmistatakse maisijahust. Juurde küpsetatakse liha või kala. Kartuli asemel süüakse põnevaid juurvilju, näiteks meenutab üks välimuselt banaani, ent maitselt kartulit. Eurooplasel on sellise maitsega üsna raske harjuda. Kohalikud toidud on üsna odavad, korralik restoranipraad ca 30 quetzali (80 kr), ent leidub ka odavamaid.

Tasuks meeles pidada, et Guatemalas erineb toit restoranides ja kohvikutes pigem hinna kui kvaliteedi poolest. Üliodava eine saab 2--3 dollariga, restoranieineks tuleks ühel inimesel arvestada 5--7 dollarit (70--100 kr).

Kuigi Guatemala suuremates linnades kohtab maailma eri köökidega restorane, on põhilised toidukohad siiski ameerika kiirtoidurestoranid. Ka McDonald'sist ei pääse. Hamburger maksab sama palju nagu USAski, ca 3--4 dollarit. Restoranides on hea teeninduse eest kombeks jätta jootraha ca 10% summast.

Söönuks võib saada ka suurepärastest puuviljadest, näiteks banaanidest, mis sobiva subtroopilise kliima tõttu kasvavad kõikjal ja on imeodavad. Lisaks neile tuntakse Guatemalat ka papaia, avokaado ja kohvi kasvatajana. Viimane on riigile oluline tuluallikas. Arvatakse, et mida kõrgemal mägedes kohvipuu kasvab, seda tihedam tuleb uba ja tugevama, aromaatse maitsega kohv.

Hetkel kuum