7. aprill 1998 kell 22:00

Hotell Olümpia läheb erakätesse

Valitsus otsustas eile kanda riigivara nimistust välja hotelli Olümpia ja selle kõrvalhoone kinnistu. Rahandusminister Mart Opmann ütles, et erastamisagentuur võib müügitehingu sõlmida juba tänavu, sest kui hotell antakse agentuurile üle, kulub erastamise korraldamiseks kuni kuus kuud. Olümpia läheb müüki koos Reval Hotel Groupiga sõlmitud rendilepingu ja kõikide kohustustega.

Erastamisagentuuri peadirektor Vello Sarnet ütles, et erinevalt varasemast erastamiskatsest on praegu tegemist puhtalt kinnisvaratehingu ning kinnistumüügiga, mis tõstab tehingu väärtust. Hotelli renditulu arvestades võib miinimumhinnaks kujuneda üle 100 miljoni krooni. «Kui mängu tuleb pikaajaliste huvidega välisinvestor, võib müügihind tõusta kuni 660 miljoni kroonini,» lisas Sarnet.

Sarneti sõnul Olümpia erastamisel kodumaiste investorite eelistamiseks piiravaid tingimusi ei kasutata. «Kinnisvaraobjektide müügil pole mingisuguste piirangute seadmine õigustatud,» ütles Sarnet. Samuti ei saa hotelli praegune rentnik Reval Hotel Group erastamisel otseseid soodustusi. «Kui operaator huvitub erastamisest, siis võib ta äriplaanile tuginedes saada pankadelt soodsamaid laenutingimusi,» ütles Sarnet.

Olümpia hotelli direktor Tarmo Sumberg ütles, et Reval Hotel Group kavatseb erastamiskonkursil osaleda. Sumbergi sõnul läheb Reval Hotel Group Olümpia erastamisele kaasinvesteerijatega, keda ta praegu ei soovi avalikustada. Erastamine ei muuda hotelli äriplaani, sest see on ennast õigustanud. Suured investeeringud Olümpia kaasajastamiseks on praeguseks tehtud ning edaspidised investeeringud lähevad peamiselt tootearenduseks ning moodustavad 3--4% aastakäibest. «Kui me peaksime erastamiskonkursi kaotama, ei muuda see midagi, sest rendileping jääb kehtima,» ütles Sumberg.

Olümpia hotelli aastakäive oli mullu ligi 200 miljonit krooni ning täituvus on püsinud paaril viimasel aastal 67 protsenti.

1980. aasta Moskva olümpiamängude purjeregati teenindamiseks ehitatud hotellis on üle 400 peamiselt standard- ja äriklassi numbrituba hinnaga 1600 kuni 2200 krooni ööpäev.

1995. aastal rahandusministeeriumi poolt Reval Hotel Groupiga sõlmitud rendileping kehtib aastani 2010.

Hetkel kuum