Luuakse oluline riigifirma

21. aprill 1998, 00:00

«Sisuliselt on see samasugune nagu lennujuhtimiskeskus, vähemalt vastutus on seal sama suur,» iseloomustas ASi Eesti Energia arendusdirektor Ilmar Jõgi selle aasta lõpuks käivitatavat ettevõtet.

Loodava uue ettevõtte üks funktsioon on teha otsused reaalajas, täpsustas Jõgi.

Teiseks märkis Jõgi, et loodav ettevõte tegeleb kõrgepinge edastamisega elektrijaamast jaotusvõrkudele ja samuti elektri transiidiga. Sellest tulenevalt on ettevõte seotud võrgu ülalpidamise ning elektrienergia ostu ja müügiga.

Küsimusele, kas loodav ettevõte jääb energiasüsteemis riigi kontrolli all olevaks ettevõtteks, vastas Jõgi, et nii otse seda öelda ei julgeks, sest näiteks Eesti Energia erastamiskavas seda nii kirjas pole. «Muudes riikides kipub see põhivõrgu osa ikkagi jääma riigi kätte,» sõnas ta.

«Aastavahetuseks peab see organisatsioon tegustema nagu kellavärk, ehkki täna pole veel esimestki meest paigas,» ütles Jõgi.

Kuigi konkursikuulutuses on üheks peadirektori kandidaatidele esitatavaks tingimuseks viimasel ajal energeetikas töötamise kogemus, ei vaadata seda Jõgi sõnul eriti rangelt. «Võib-olla tuleb väljastpoolt süsteemi mõni geniaalne käivitaja-tüüpi juht,» lausus ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing