Valitsus ei arutanud Reiljani küsimust

29. aprill 1998, 00:00

Villu Reiljan andis lühiülevaate Eesti keskkonnakaitsealasest tegevuskavast ja keskkonnakaitse finants- ja fiskaalvahendite kasutamisest, lausus valitsuse pressiesindaja Daniel Vaarik.

Ajakirjandus on Villu Reiljanile süüks pannud uurimislaeva Livonia müügist saadud raha eest Hoiupanga investeerimisfondi osakute ostmist. Osakuid osteti 18,44 mln krooni väärtuses 1996. a detsembris ja nende müügist on saadud kasumit seitsme miljoni krooni eest.

Keskkonnaministeeriumi halduses oleva keskkonnafondi kaudu aga on väidetavalt tehtud põhjendamatuid väljamakseid ministeeriumi kulude katteks, toetatud kultuuriasutusi ja -üritusi.

Eelmisel neljapäeval vabastas keskkonnafondi nõukogu ametist usalduse kaotuse tõttu tegevdirektori Peep Pobbuli, kes vihjas sama päeva Äripäevas, et fondist tehti makseid keskkonnaministeeriumi eelarvesse minister Reiljani korraldusel.

Fondi nõukogu on tegevdirektori asetäitja Madis Kaasiku sõnul esitanud majanduspolitseile Pobbuli suhtes kriminaalasja algatamise avalduse. Kaasiku väitel seadis Pobbul tööandja vara säilimise ohtu 1996. a sügisel, mil riigikontroll lõpetas fondi revisjoni. Vahepeal pole riigikontroll fondi kontrollinud. Kaasik ise viis toonast revisjoni riigikontrolli töötajana läbi ja asus aasta hiljem fondi tööle. Kaasiku sõnul pole vastuolu avaliku teenistuse seadusega, kuna seadus keelaks teda kolme aasta jooksul tööle asumast tema süstemaatiliselt kontrollitavasse asutusse. Keskkonnafondi ja ministeeriumi kontrollis ta oma sõnul üksikjuhtumina.

Eilseks polnud majanduspolitseisse avaldust Pobbuli kriminaalasja algatamiseks laekunud. Pobbul on haiguslehel ja ametlikult ei ole teda töölt vabastatud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing