24. mai 1998 kell 22:00

Veetõusme esindab maksumaksjaid

Eelmise Tartu linnavolikogu esimees ja ekslinnapea, Eesti Panga nõukogu eksesimees ning Tartu Kommertspanga esimene juht Ants Veetõusme on suulise nõusoleku Lõuna-Eesti maksumaksjate juhtimiseks andnud, kuid töölepingut pole veel sõlmitud.

«Liidu järgmine juhatuse koosolek peab kõigepealt Veetõusme kandidatuuri kinnitama, siis saame temaga ka lepingule alla kirjutada,» ütles EMMLi peasekretär Kalle Kägi. Tema sõnul pakkus Veetõusme välja mitu huvitavat ideed maksumaksjate tegevuse propageerimiseks.

EMML esialgu rohkem Tallinnast väljas asuvaid osakondi luua ei kavatse, kuid oma esindaja on liidul Kägi sõnul Pärnus ja Virumaal.

«Kindlasti tahame märkimisväärselt suurendada eraisikuist liikmete arvu ja muutuda massiorganisatsiooniks,» ütles Kägi. Tema sõnul on sõlmimisel koostööleping Eesti tööstuse ja tööandjate keskliiduga.

Eestis on maksumaksjate liikumine alles hoogu kogumas, aga Soome maksumaksjate liidul on 170 000 liiget, kellest enamiku moodustavad eraisikud.

«Järgmisel aastal hakkab iga kuu ilmuma ja laiemale üldsusele kättesaadav olema ka meie ajakiri Maksumaksja,» kinnitas Kägi.

EMML loodi apoliitilise mittetulundusühinguna 1995. aastal ja selle peaideoloog on Enn Roose. Liit tegeleb aktiivselt maksualase seadusloomega, esindab ja kaitseb maksumaksjate huve ning propageerib seadusejärgset maksude maksmist.

Hetkel kuum